Ważne

Przedsprzedaż tegorocznych iPhone’ów ruszy 9 września

Smartfony zadebiutują więc wcześniej niż nam się wydawało

Za dokładnie siedem tygodni ma ruszyć przedsprzedaż tegorocznych iPhone’ów. Oznacza to, że smartfony mogą zadebiutować kilka dni wcześniej niż początkowo zakładaliśmy.

9 września – taką datę rozpoczęcia przedsprzedaży podał w jednym z tweetów Evan Blass. Dodał także słowo confirmed, co oznacza, że mamy 100% pewność, że jest ona poprawna:

Leakster wcześniej podał jeszcze jedną datę: 12 września. Wówczas uznaliśmy, że w tygodniu, rozpoczynającym się od tego dnia, zadebiutują tegoroczne iPhone’y. Okazuje się jednak, że byliśmy w błędzie. Skoro bowiem ich przedsprzedaż ma ruszyć 9 września, to koncern z Cupertino musi zaprezentować je przynajmniej kilka dni wcześniej. Szacuje się, że może się to stać 6 września.

Łącząc wszystko do kupy możemy wywnioskować więc, że w tygodniu, rozpoczynającym się od 12 września, tegoroczne iPhone’y trafią na sklepowe półki. Tutaj z kolei za najbardziej prawdopodobny dzień podaje się 16 września.

Na koniec jeszcze jedno: nie wiem, czy zauważyliście, ale Evan Blass – najprawdopodobniej celowo – posługuje się określeniem iPhone 2016Leakster na pewno wie, jak Apple nazwie tegoroczne iPhone’y, ale na razie tego nie zdradza. My jednak już wiemy, że będą to iPhone 6SE i iPhone 6SE Plus.

*Na grafice wyróżniającej render iPhone’a 7/iPhone’a 6SE autorstwa Martina Hajek

Źródło: @evleaks, MacRumors

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona