Ważne

Dwa lata – tyle Google Hangouts na Androida jest opóźnione względem swojego odpowiednika na iOS

Hangouts 11 na Androida już jest. Jakieś nowości? Tak: aplikacja może teraz wysyłać wiadomości wideo. Czyli coś, co użytkownicy iPhone’ów mogli robić przy pomocy Hangouts już dwa lata temu. Google, masz tempo.

Na razie nowa wersja Hangouts jest dostępna z poziomu paczki APK do ściągnięciapróżno szukać tej aktualizacji w sklepie Google Play. Dodatkowo, jest kompatybilna jedynie z urządzeniami 64-bitowymi, więc jeśli chcielibyśmy przetestować “nową” funkcję, mamy ograniczone pole manewru. Jednak skoro w internecie krąży już ta wersja, to niebawem zobaczymy kolejne, na standardowe ARMv7, i najpewniej – odpowiednią aktualizację w Google Play. Na iOS można wysyłać przez Hangouts filmiki o maksymalnej długości dwóch minut. Zobaczymy, jak będzie z wersją na Androida.

Jakkolwiek, warto odnotować, jak długo użytkownicy Androida musieli czekać na funkcję nagrywania i wysyłania filmów. Przy czym “czekać” to chyba nieodpowiednie słowo – bo dwa lata w tej branży to wieczność. Nikogo zatem chyba nie dziwi to, jak marną pozycję ma Hangouts na rynku komunikatorów. “Ale hej, mamy w końcu funkcję, dzięki której aplikacja jest prawie tak dobra jak na iOS, super, nie?”

Jaki był w ogóle sens dołączania takiej poprawki do apki, niedługo przed pojawieniem się szumnie zapowiadanych Allo i Duo (których możliwości pokazywano na Google I/O 2016)? Zaczynam zastanawiać się, czy ekipa Hangouts oglądała stream z tej konferencji. Możliwe, że byli tak mocno zajęci pracą przy własnej aplikacji, że nie zwrócili uwagi na takie detale. Albo to nie jest żadna “ekipa”, tylko jeden gość, który pracuje przy projekcie Hangouts tylko wtedy, jak mu się nudzi. Jeśli tak, trzeba mu pogratulować. Dwa lata obsuwy to znowu nie tak dużo, naprzeciw wieczności.

źródło: androidpolice.com

Komentarze

 • cyc997

  Ktoś tego używa?

  • TrueStory

   Chciałem zapytać o to samo :) w erze vibera i telegramu, hangouts nie ma miejsca. Celowo nie wspominam o fb czy whatsapp o to przedpotopowe dinozaury w kontekście komunikatora takiego jak np telegram.

   • ja korzystam przynajmniej mam tam tylko grono osób z którymi pisze a nie znajomych za lajka

  • Pawel

   Ja, 2 wiadomości w ciągu 2 lat :)
   Messenger rządzi.

  • jendrush

   Ja codziennie korzystam ;) Nawet pomimo że mnie denerwuje pod wieloma względami.

 • CezaR

  Ja korzystam z tego teraz częściej do kontaktu z kilkoma osobami, bo fb/messengera nie mam od jakiegoś czasu, Viber i Signal mam i używam sporadycznie :) Także czekam na rozwój Hangouts………

 • jendrush

  Mogli by dać możliwość ustawiania powiadomień w bardziej dopasowany sposób. Ja nie chcę dostawać miliona powiadomień jak ktoś mi ciągiem wysyła kilkadziesiąt wiadomości. Chciał bym mieć opcję aby ustawić przedział czasowy w którym dostanę tylko jedną wiadomość od danego kontaktu. Może ktoś się orientuje czy można to jakkolwiek uzyskać? Przez ten brak ustawień wolę już włączać wyciszenie powiadomień i zerkać co jakiś czas sam czy coś przyszło.

  • stark2991

   Jest moduł na Xposed który ma tak grupować powiadomienia ale mi on nie działał z HG

   • jendrush

    Dzięki “kochanemu” Knoxowi i braku roota niestety mogę pomarzyć o takich możliwościach.

    • stark2991

     No cóż, właśnie dlatego nie kupię sobie S7 :/

 • SyoMas

  Hangouty mają tą znakomitą cechę, że po prostu są na większości androidowych urządzeń i nic w zasadzie nie trzeba robić by zadziałały. Dzięki temu zwerbowałem pół setki aktywnych kontaktów pozyskując jedynie adres mailowy zarejestrowany w telefonie. W tej chwili w gronie znajomych nie używamy niczego innego bo nie ma takiej potrzeby.
  Filmów brakowało, acz ruch załatwiam ruchomymi GIFami, to jednak gdy dziecięcie zaczęło gadać, musiałem z filmami na Google Photos się rozgościć.
  Brakuje mi w Hangoutach wyszukiwania w treści czatów, bo mnóstwo się dzieje na nich wartościowego i chciałoby się sięgać czasem wstecz bez przewijania całego czatu.

 • SyoMas

  No i objawiła się wersja 10.0 Hangoutów z możliwością wysyłania filmów o której to funkcjonalności ani ciut nie wspomniano w informacjach o zmianach, chyba, że do jednego worka wrzucono to co opisane jest w pierwszym punkcie. Cytuję:

  10.0
  • Bezpośrednie udostępnianie plików z poziomu innej aplikacji w najczęściej używanych Hangoutach (tylko na Androidzie M)
  • Wysyłanie naklejek w rozmowach Google Voice
  • Poprawione błędy i lepsze działanie aplikacji.

  Niestety u mnie (Note III) nie za bardzo działa to przesyłanie bo albo aparat się wywala przy próbie wysłania nagranego ujęcia albo przetwarzany jest w nieskończoność film wrzucany z galerii. 15-sekundowy film, więc nie powinno być problemu z wielkością pliku. Mam nadzieję, że nie jestem wyizolowanym przypadkiem i poprawka objawi rychło.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona