Ważne

Samsung już trzeci rok z rzędu notuje spadek przychodów ze sprzedaży w Chinach

Chiny to bardzo ważny, aczkolwiek niezwykle trudny – o czym dotkliwie przekonało się choćby Sony – rynek. Dla Samsunga również nie jest on zbyt łaskawy. Już trzeci rok z rzędu koreański koncern notuje spadek przychodów ze sprzedaży w tym kraju.

Roczny przychód Samsunga ze sprzedaży smartfonów w Chinach w 2013 roku wyniósł 40,1 trylionów wonów (34,9 miliardów dolarów). Rok później było to już tylko 33 trylionów wonów. W ubiegłym, 2015 roku kwota ta spadła do 31 trylionów wonów.

W 2013 sprzedaż w Chinach zapewniła 18% wszystkich wpływów koncernu. W 2014 roku było to już 16%, a rok później – 14%. Samsung więc ewidentnie ma problem, ponieważ spadek jest zauważalny i dla takiego giganta znaczący. Kiedyś pod względem sprzedaży zajmował 1. miejsce – obecnie jest to dopiero piąte.

Samsung jednak ze wszystkich sił stara się powrócić na pozycję lidera w Chinach. Ma mu pomóc w tym rozbudowana oferta, której mogą pozazdrościć mieszkańcy innych krajów oraz zakrojona na szeroką skalę promocja tegorocznych flagowców.

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

  • DanSlenders

    W Chinach nikt się na marketing nie złapie.
    Swoją drogą wspaniały rynek jeśli chodzi o smartfony.

  • Simon

    I dobrze, dawno powinni ich kopnac w tylek, jest wiele swietnyxh marek chinskich, nie ma co sie dziwic, do wyboru do koloru, nie to co u nas…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona