Ważne

Huawei 14 lipca zaprezentuje mniejszą wersję Mate 8

Chińczycy ostatnio zapowiedzieli, że 1 września zaprezentowane zostanie nowe urządzenie, jednak czy jedno, czy więcej – na razie nie wiadomo, choć na pewno nie będzie to Mate 9. Nie spodziewaliśmy się więc żadnych premier w przeciągu najbliższych tygodni. Tymczasem podobno już 14 lipca mamy zobaczyć mniejszą wersję Mate 8.

Określenie mniejsza wersja Mate 8 nie oznacza jednak, że na wyposażeniu tego smartfona znajdą się dokładnie te same komponenty, co w pierwowzorze. Odnosi się ono jedynie do jego wyglądu zewnętrznego – a widać, że ten jest – mimo wszystko – trochę inspirowany designem Mate 8. Oczywiście nie w 100%, ponieważ na przykład krawędzie boczne na panelu tylnym są zaoblone, jak w Samsungu Galaxy S7 czy Xiaomi Mi 5, a rogi są ścięte, lecz już okolice aparatu i czytnika linii papilarnych w obu przypadkach są identyczne.

recenzja-huawei-mate-8-tabletowo-12

Huawei Mate 8

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację nowego smartfona Huawei, to nie musicie się bać. Najwyraźniej producent poczuł się zobowiązany podobieństwem do Mate 8 i dlatego postanowił wyposażyć jego mniejszą wersję w bardzo przyzwoite podzespoły. A mają to być m.in.:

  • sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 650 lub ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 652 (oba z układem graficznym Adreno 510),
  • 4 GB RAM,
  • 64 GB pamięci wewnętrznej,
  • aparat 16 Mpix z OIS (optyczną stabilizacją obrazu) i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K.

Na rynku mają podobno pojawić się dwie wersje, więc można podejrzewać, że powyżej jest mowa o tej lepiej wyposażonej. Bardzo możliwe, że ta druga otrzyma 3 GB RAM i 32 GB przestrzeń na pliki użytkownika. Chyba, że różnice objawią się w innej kwestii, na przykład wielkości wyświetlacza. Ceny z kolei mają zaczynać się od 2000 juanów (około 1250 złotych bez podatku).

Nowość od Huawei ma konkurować z Oppo R9 oraz Vivo X7. Jeśli będzie cieszyła się taką samą popularnością, jak ww., to Chińczycy już mogą zacząć zacierać ręce.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona