Ważne

Teraz już mogę potwierdzić – będzie porównanie Xiaomi Mi Band 2 z Gear Fit 2

Szczegółowa recenzja opaski Gear Fit 2 jest już praktycznie na ukończeniu. Tymczasem, dosłownie kilka chwil temu, zamknęłam drzwi za kurierem, który dostarczył mi nowość od Xiaomi – Mi Band 2. W komentarzach prosiliście o porównanie tych dwóch urządzeń. Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić, że taki materiał faktycznie się pojawi – dajcie mi tylko trochę czasu, by zestawić ze sobą te dwie opaski.

Porównanie to wydaje się bez sensu – obie opaski przeznaczone są dla innego odbiorcy, bo różnią się ceną – o kilkaset złotych! Ale materiał ten pokaże, jak duże różnice istnieją pomiędzy tymi produktami, co moim zdaniem może być bardzo ciekawe,

Poniżej możecie zobaczyć rozpakowanie pudełka, które otrzymujemy wraz z Mi Band 2. A jeśli macie jakieś pytania odnośnie opaski lub konkretne prośby co do porównania z Gear Fit 2 – dawajcie znać w komentarzach.

Wspomnę jeszcze, że recenzję Mi Band 2 przygotowuje dla Was Jakub. Ja tymczasem zajmę się wspomnianym porównaniem.

Komentarze

 • maxiges

  Kasiu “pastylkę” w mi band 2 wkłada się od strony nadgarstka nie od strony zewnętrznej :) #littlefail

  • Nigdy nie zwracałam na to uwagi przy pierwszej generacji i dalej nie wypada ;)

 • kupiłam na ibuygou.com

 • Maciej

  Z niecierpliwością czekam na szczegółowy test gf2. Ciekawi mnie jak się sprawdzi przy rejestrowaniu jazdy rowerem. Czy sam rozpozna aktywność i zacznie zapisywać trasę i pomiar pulsu? Czy krokomierz w telefonie nie kłóci się z tym w opasce? Trafiłem na opinie że są chwile kiedy ciężko wybudzic gestem i trzeba ekran zapalać przyciskiem. Czy zapięcie się nie odpina?

  • Zapięcie się nie odpina. Aktywności rejestrują się automatycznie, jeśli ich nie włączymy ręcznie, choć czasem mylnie (jazda samochodem czasem odczytywana jest jako… kolarstwo). Żeby zapisała się trasa, trzeba ręcznie włączyć trening i dopilnować, by wcześniej w ustawieniach zaznaczony był GPS. W innym wypadku będziemy mieć dostęp jedynie do podstawowych danych na temat tej aktywności – bez mapy.

   Czy krokomierz kłóci się z tym w telefonie? Tego nie sprawdzałam, bo sparowany miałam GF2 z Alcatelem, który krokomierza nie ma.

   A pełna i szczegółowa recenzja Gear Fit 2 – jutro :)

 • tomaszek

  czy podczas biegania będzie potrzebny jeszcze telefon?, czy opaska zapisze dane gps-u, a później po synchronizacji wyświetli trasę i inne dane?

  • Opaska nie ma odbiornika GPS, zatem w celu uzyskania tych danych trzeba zabrać ze sobą telefon.

 • abrakadabra

  Lepsze porównanie by było mi band 2 z gear fit 1. Cenowo jest znacznie bliżej, niż w przypadku gear fit 2.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona