Telefonu BlackBerry nie zrobi BlackBerry?

W przyszłym miesiącu powinien zostać zaprezentowany nowy smartfon firmy BlackBerry. W tym roku na rynku mają pojawić się jeszcze co najmniej dwa urządzenia sygnowane logo kanadyjskiej firmy. Co ciekawe, niektóre z nich najprawdopodobniej nie będą wcale dziełem BlackBerry.

BlackBerry nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów i pewnie jesteśmy świadkami ostatnich prób firmy, aby pozostać w grze. Jeżeli kolejne kwartały będą podobne do ostatniego, najdalej za rok spółka będzie zmuszona do rezygnacji z produkcji urządzeń mobilnych.

W kontekście przygotowywanych na ten rok urządzeń pojawiła się ciekawa informacja. Twórcą jednego z tegorocznych smartfonów ma być chińska firma TCL, właściciel marki Alcatel. Według wcześniejszych doniesień, TCL oraz BlackBerry miały jakiś czas temu zawiązać współpracę w celu tworzenia razem kolejnych smartfonów.

W bazie danych Wi-Fi Alliance pojawiła się informacja o urządzeniu o nazwie kodowej DTEK 50, którego producentem jest TCL. Co ciekawe, DTEK to również nazwa kodowa powiązana ze smartfonem BlackBerry Priv. Dodatkowo, urządzenie firmy TCL zostało zarejestrowane pod nazwą STH100-2, która jest bardzo podobna do dotychczasowej numeracji smartfonów BlackBerry (np. BlackBerry Priv to STH100-1).

Wszystko to pośrednio wskazuje, że przynajmniej jeden z kolejnych telefonów kanadyjskiej firmy będzie stworzony przez właściciela marki Alcatel. Czy to dobra wiadomość? Przekonamy się o tym już niebawem.

Źródło: CrackBerry

Komentarze

 • Fani marki l, zapewne, bedą czuli się zawiedzeni, ale ich obawy powinny były się skończyć po prezentacji Priva z Androidem, który rozpoczął nowy ciąg w firmie z Kanady. Jako postronny obserwator uważam, iż połączenie sił to dobra decyzja BB, bo zaoszczędzą, a patrząc przez pryzmat Alcatela i jego rozwoju, TCL to przedsiębiorstwo stawiające sobie za cel udoskonalanie swoich produktów. Nie sądzę, by coś miało sie zmienić w kwestii produkcji dla kogoś, o ile nowym telefonie BB nie będzie kopia czegoś, co już znamy, ale z innym logo. Oczekiwałbym raczej czegoś podobnego do aliansu Nokii z Foxconnem.

  • Konrad Uroda-Darłak

   “ale ich obawy powinny były się skończyć po prezentacji Priva z Androidem” Dokładnie wtedy się rozpoczęły, bo to pośrednio oznacza rychły koniec BB OS.

   • Chodziło mi o to, że po prezentacji Priva los BB10 był już raczej przesądzony. Więc rozwiązaniem jest dać sobie spokój lub przyzwyczaić się do nowej świadomości marki. Osobiście, czekam na “passporta” z Androidem, a nawet gdyby się pojawił z W10, brałbym ;)

    • Konrad Uroda-Darłak

     Chyba, że tak ^^ Mnie tam nigdy BB nie urzekło, choć przyznać muszę, że ich system mi się dość spodobał.

     • BB

      BB znam w praktyce tylko z passporta bo akurat dostałem na niego dobrą zniżkę jak brałem abonament w sferii… ciekaw jestem za to co ta firma pokaże w klasie bardziej “średniej”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona