Ważne

Samsung Galaxy Tab A 8.0 także już z Androidem 6.0.1 Marshmallow

Do kwestii aktualizacji do nowszych wersji systemu w przypadku Samsunga zawsze należy podchodzić z rezerwą, ponieważ w większości przypadków nie ma pewności, że dane urządzenie może się jej spodziewać. Koreański gigant coraz bardziej się jednak do tego aspektu przykłada, o czym świadczy fakt, że niedawno Androida 6.0.1 Marshmallow otrzymał zeszłoroczny Galaxy J5. Z tabletów dostał go już Galaxy Tab S2 9.7 i Galaxy Tab S2 8.0. Teraz przyszedł czas na Galaxy Tab A 8.0.

Aktualizacja waży 1164,82 MB i jest udostępniania przez OTA (Over-The-Air). W pierwszej kolejności trafiła do posiadaczy tego modelu w Australii i oprócz najnowszej wersji systemu przynosi ze sobą najświeższe poprawki bezpieczeństwa Androida. W changelogu możemy przeczytać również, że odświeżono też nakładkę TouchWiz.

Galaxy Tab A 8.0 pierwotnie pracował pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Należy także pamiętać, że jest to tablet z niższej półki cenowej niż Galaxy Tab S2 9.7 i Galaxy Tab S2 8.0 – kosztuje on około 199 dolarów. Aktualizacja w jego przypadku nie była więc taka pewna, jeśli wziąć pod uwagę politykę Samsunga w tej kwestii.

Na szczęście – jak widać (również) na powyższym przykładzie – podejście Koreańczyków sukcesywnie się zmienia, a to zawsze cieszy i wpływa pozytywnie na wizerunek marki.

Źródło: Ausdroid przez SamMobile

Komentarze

 • Pablo74

  A tab s 8.4 lte nadal na 5.0.2 chyba już nie ma co liczyć na więcej ……

 • ciekawe ile osob w PL ma ten model ?

  • Lakon

   W Polsce A 8.0 2015 nie ma, jedynie A 9.7 jest.

 • XYZ

  Aktualizują póki mogą, będzie android N i zasypią rynek odgrzewanymi kotletami. :P

 • Niestety potwierdzam, że Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE dalej nie ma 6.0.1 więc prosimy autora o nie wprowadzanie w błąd. Jest to najbardziej wyczekiwany update przezmnie..

 • edog

  A co nas obchodzi Tab A 8, który nigdy nie był i nie będzie dostępny w Polsce…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona