Nowy Asus Pegasus będzie całkiem przyzwoitym, choć nieco brzydkim budżetowcem - Tabletowo.pl

Nowy Asus Pegasus będzie całkiem przyzwoitym, choć nieco brzydkim budżetowcem

Asus to nie tylko Zenfone’y. W jego portfolio znaleźć można również inne linie smartfonów, które trafiają jednak już tylko na wybrane rynki. Jedną z nich jest seria Pegasus, przeznaczona dla Chin. Wkrótce wzbogaci się ona o kolejnego przedstawiciela, oznaczonego na razie jako Asus X008.

Trudno nazwać go następcą Pegasusa 5000, który w TENAA pojawił się jako Pegasus X005, a tym bardziej Pegasusa 2 Plus. Na razie więc najbezpieczniejszym założeniem jest to, że jest to po prostu kolejny członek tej linii, a z pozostałymi łączy go tylko nazwa.

Asus, podobnie, jak w Zenfone 3/Zenfone 3 Deluxe/Zenfone 3 Ultra zrezygnował z tworzywa sztucznego i zdecydował się na inny materiał. W X008 jest to metal, choć znajdziemy również plastikowe wstawki – są one na górze i dole panelu tylnego. Niestety, przez to, że są one także innego koloru, dość mocno „odcinają” się od reszty, a przez to szpecą urządzenie.

Jeśli chodzi natomiast o specyfikację techniczną, mamy tutaj 5,2-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 2 GB lub 3 GB RAM, 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB), aparat główny 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED oraz kamerkę 5 Mpix na przodzie.

Pracą smartfona zarządza system operacyjny Android 6.0 Marshmallow, a energii dostarcza mu akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość ma wymiary 149,5×73,7×8,55 mm i waży 158 gramów.

Źródło: TENAA

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona