Samsung Gear Fit 2 z GPS, pulsometrem, ekranem, Spotify i szerszą kompatybilnością!

Dwa lata temu, podczas targów MWC 2014 w Barcelonie, Samsung zaprezentował swoją opaskę inteligentną – Gear Fit. Na następcę przyszło nam dość długo poczekać, ale przynajmniej widać, że urządzenie zostało przemyślane. Szkoda tylko, że wraz z ulepszeniami wzrosła również cena. Poznajcie opaskę Samsung Gear Fit 2.

Patrząc na Gear Fit 2 przede wszystkim rzuca się w oczy podobne wzornictwo do Gear Fit pierwszej generacji. Mi jednak wydaje się, że sam ekran jest nieco bardziej wygięty, dzięki czemu opaska prezentuje się po prostu lepiej. Jak widać na zdjęciach prasowych, są trzy wersje kolorystyczne: czarna, niebieska i różowa.

Opaska została wyposażona w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 1,5″ i rozdzielczości 216 x 432 pikseli. Za jej działanie odpowiada dwurdzeniowy procesor Exynos 3250 i 512MB RAM. Gear Fit 2 działa oczywiście w oparciu o system Tizen, a jedną z jej najważniejszych funkcji, poza monitorowaniem aktywności użytkownika, jest wyświetlanie powiadomień (SMS, e-mail, połączenia, aplikacje, kalendarz, etc.).

Główną różnicą pomiędzy pierwszą a drugą generacją Gear Fit od Samsunga jest obecność modułu GPS w drugim z nich. Co jednak ważniejsze, o ile kompatybilność pierwszej ograniczona była wyłącznie do wybranych smartfonów Samsunga, tak najnowsza opaska będzie działała ze wszystkimi smartfonami z Androidem w wersji 4.4 lub nowszej i minimum 1.5GB RAM.

Gear-Fit-2

Dodatkowo w samej opasce znajdziemy odtwarzacz muzyczny, działający bez potrzeby podłączania telefonu (wspierane formaty: MP3, WMA, WAV, AAC, M4A, AMR, AWB, OGG, OGA, 3GA). Dzięki 4GB pamięci wewnętrznej i oczywiście modułowi Bluetooth (4.2), będzie można zabrać Gear Fit 2 na trening i mieć ze sobą opaskę z GPS i pulsometrem, ulubioną muzyką i podłączonymi słuchawkami bezprzewodowymi.

Żeby było jeszcze ciekawiej, w oprogramowaniu Gear Fit 2 znajdziemy aplikację Spotify, która ma umożliwić przechowywanie muzyki offline. Muszę przyznać, że na rynku opasek inteligentnych robi się coraz ciekawiej… I to mi się podoba!

Akumulator Gear Fit 2 ma pojemność 200 mAh i ma działać 3-4 dni na jednym ładowaniu. Opaska jest odporna na wodę i kurz (IP68) i pozwala na śledzenie aktywności podczas uprawiania piętnastu dyscyplin sportowych.

Opaska Gear Fit 2 będzie dostępna w dwóch rozmiarach – małym i dużym (obwód ręki i masa, odpowiednio: 125-170 mm i 28 g, 155-210 mm i 30 g), a jej sprzedaż w Stanach ruszy już jutro. Sprzedaż właściwa rozpocznie się 10 czerwca.

Za Samsung Gear Fit 2 przyjdzie nam zapłacić 179 dolarów.

Co ciekawe, udało mi się wyhaczyć, że Gear Fit 2 widnieje już w ofercie sklepu x-kom. A przy nim cena – 799 złotych. Co ciekawe, przy produkcie widnieje informacja, że… wysyłka nastąpi 6 czerwca.

Jak Wam się podoba Samsung Gear Fit 2? Jesteście zainteresowani tą opaską?

źródło: droid-life

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona