Oppo przygotowało smartfon dla fanów FC Barcelony

Edycje specjalne smartfonów nie są niczym „wyjątkowym”, jeśli spojrzymy przez pryzmat tego, ile pojawia się ich na rynku. Tylko w ostatnim czasie Samsung zaprezentował Galaxy S7 Edge dla fanów Batmana, a Huawei wypuścił Mate’a 8 sygnowanego przez Leo Messiego. Teraz przyszła pora na Oppo, które przygotowało coś dla fanów FC Barcelony.

Oczywiście nie jest to zupełnie nowy smartfon. W tym przypadku Chińczycy zdecydowali się na „zmodernizowanie” modelu F1 Plus, w Chinach znanego jako R9. Zmiany zaszły zarówno na zewnątrz, jak i w wewnątrz urządzenia. Obudowa jest w większości koloru niebieskiego, ale plastikowe wstawki zabarwiono na czerwono. Na dole panelu tylnego mieni się też pokryty 18-karatowym złotem emblemat klubu.

Jeśli chodzi natomiast o software, to w nim nie zaszły wielkie zmiany. Dodano jedynie pakiet tapet, nawiązujących designem oraz kolorystyką do barw, znanych z koszulek piłkarzy. Oppo poszło więc trochę na „łatwiznę”, ponieważ Samsung w przypadku Galaxy S7 Edge dla fanów Batmana dość mocno zaingerował w wygląd poszczególnych elementów systemu.

To jednak nie koniec. Oppo dodaje jeszcze etui ochronne do smartfona. Co najważniejsze, po jego wewnętrznej stronie wygrawerowano laserem podpisy Leo Messiego, Neymara, Luisa Suareza, Ivana Rakiticia oraz Andresa Iniesta.

Oppo F1 Plus FC Barcelona etui case

Oppo F1 Plus w barwach FC Barcelony trafi na rynek w połowie czerwca. Wtedy też ujawniona zostanie jego cena. A gdybyście zastanawiali się, dlaczego Chińczycy zdecydowali się nawiązać współpracę akurat z hiszpańskim klubem, świetnie wyjaśnił to wicedyrektor marki, Sky Li:

The F1 Plus is all about snappiness, style and speed, so there’s no better partner for it than the phenomenal FC Barcelona. We’re proud to bring users one of our most eye-catching devices ever, while paying tribute to the world’s greatest football club.

Źródło: Android Authority, GSMArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona