Ważne

Dzięki instrukcji obsługi dowiadujemy się, jakie funkcje zaoferuje Gear Fit 2

Według (wciąż) nieoficjalnych doniesień, Gear Fit 2 ma zadebiutować w czerwcu. Na temat specyfikacji technicznej wearable pojawiło się już kilka przecieków. Teraz natomiast możemy przyjrzeć się funkcjom, jakie ono zaoferuje. Samsung bowiem (nie)umyślnie udostępnił przeznaczoną do niego instrukcję obsługi.

Już na początku warto wspomnieć, że Gear Fit 2 spełnia normę IP68, a więc jest wodo- i kurzoszczelny. Oznacza to, ze wearable będzie w pełni bezpieczne, jeśli zanurzy się je na głębokość do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut. Producent jednak zaznacza, że w takich warunkach wyświetlacz może nie działać poprawnie. Po „spotkaniu” z ww. czynnikami, urządzenie trzeba osuszyć/wyczyścić, zanim się je zacznie na powrót używać.

W zestawie, razem z Gear Fit 2, dołączana jest przywoływana instrukcja obsługi oraz dock do ładowania (widoczny na grafice poniżej). W połączeniu z wearable świetnie sprawdzi się jako nocny zegarek, ponieważ – nie ukrywajmy – i tak wbudowany akumulator najprawdopodobniej trzeba będzie ładować codziennie. A najwygodniej to robić oczywiście w nocy, podczas regeneracji sił po całodziennym wysiłku.

Sama bateria jest – jak nietrudno się domyślić – niewymienna i w przypadku jakichkolwiek problemów Samsung zaleca udanie się z ewentualną usterką do serwisu. W instrukcji podane są również wskazówki, jak wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu (m.in. włączenie trybu oszczędzania, wyłączenie Bluetooth i Wi-Fi, gdy nie są potrzebne, zmniejszenie jasności ekranu, wyłączenie funkcji Always On i redukcja ilości powiadomień z podłączonego urządzenia – Gear Fit 2 może też pracować samodzielnie, ale wtedy jego funkcjonalność jest nieco ograniczona).

Z ciekawszych funkcji można wymienić m.in. możliwość odbierania połączeń (rozmowa prowadzona jest jednak na sparowanym sprzęcie), śledzenie aktywności fizycznej (liczenie kroków oraz ilości pięter, na które się weszło, monitorowanie pracy serca, spalonych kalorii, snu itd.), sterowanie odtwarzaczem muzyki (również na smartfonie, choć nie jest on niezbędny; pliki można wgrać do pamięci wewnętrznej Gear Fit 2), a nawet liczenie wypitych szklanek wody czy filiżanek kawy. Jest też opcja namierzenia zawieruszonego telefonu (działa to także w drugą stronę).

Z pełną instrukcją możecie zapoznać się w podanym niżej linku (pierwszy z wymienionych).

Źródło: Samsung przez SamMobile, @esse1000k (grafika wyróżniająca)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona