Ważne

Gear Fit 2 możemy zobaczyć już w przyszłym miesiącu

Jeśli wierzyć plotkom, Samsung zaprezentuje Gear Fit 2 już w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, ma to być podobno pierwsze wearable, wyposażone w autorski Bio Procesor tego producenta.

Bio Procesor to bardzo zaawansowana jednostka, która oferuje nie tylko rozbudowane funkcje fitness, ale również zdrowotne. Pozwala mierzyć poziom tkanki tłuszczowej, masę mięśni, pracę i rytm serca, temperaturę skóry oraz reakcję skórno-galwaniczną. Wearable potrafi także generować raporty, oparte na podstawie dwóch (lub więcej) zebranych wcześniej zestawach parametrów.

Produkcja Bio Procesora rozpoczęła się z początkiem 2016 roku. Jest to więc na tyle dużo czasu, aby fabryki zdążyły dostarczyć wystarczającą (przynajmniej na początek) liczbę egzemplarzy, potrzebnych do Gear Fit 2. Dlatego też jego premiera w przyszłym miesiącu wydaję się bardzo prawdopodobna. Zwłaszcza, że wyciekły już do sieci grafiki promocyjnego tego wearable, a to zawsze zbliża nas do debiutu danego urządzenia.

Według dotychczasowych przecieków, Gear Fit 2 ma zostać wyposażony m.in. w 1,84-calowy wyświetlacz AMOLED, 4 GB pamięci wewnętrznej, GPS oraz normę, zapewniającą wodo- i kurzoodporność.

Na koniec warto jeszcze dodać, że ten segment rynku rozwija się bardzo dynamicznie. Szacuje się, że jego wartość w 2017 roku wyniesie 30 trylionów wonów (25,6 miliarda dolarów), natomiast w 2020 roku ma to być już 70 trylionów wonów.

Źródło: Pulse News przez SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona