Ważne

Microsoft zwiększa rozmiar smartfonów

Początek tygodnia i kilka ciekawych informacji na temat Windows 10 Mobile. Microsoft postanowił m.in. zwiększyć dopuszczalne rozmiary smartfonów, na które jego mobilny system będzie dostępny. Czyżby Windows 10 Mobile miał być również na tablety?

Strona wytycznych dotyczących sprzętu, jaki obsługuje Windows 10 Mobile, a więc ostatnia aktualizacja mobilnego systemu Microsoftu, została zmieniona. Dotychczasowo maksymalny rozmiar smartfonu, na jakim mógł być zainstalowany Windows, wynosił “do 8 cali”. Teraz liczba ta została zmieniona i na stronie Microsoftu znajdziemy informację, że wynosi ona “do 9 cali”.

Całkiem sporo jak na smarfon.

Z jednej strony krok zupełnie zrozumiały, bo rozmiary smartfonów ostatnimi czasy sukcesywnie rosną. Microsoft nie chce zostać w tyle i dopuszcza istnienie nawet 9-calowych smartfonów z Windows 10 Mobile. Z drugiej, ciekawe czy firma w ten sposób nie przygotowuje sobie gruntu pod wypuszczenie tabletów z Windows 10 Mobile?

Z mniejszych zmian, jakie wprowadzono w wymaganiach sprzętowych Windows 10 Mobile, można wzmiankować wymóg dotyczący automatycznego flesza w aparacie. Warto jeszcze wspomnieć, że firma z Redmond pracuje nad funkcją oczekiwaną przez wielu użytkowników jej smartfonów.

Zapowiedziano już, że wkrótce telefony z Windows 10 Mobile będą posiadały możliwość wybudzania podwójnym tapnięciem w ekran. Przydatna funkcja, z której mogą skorzystać chociażby użytkownicy urządzeń z Androidem.

Źródło: Microsoft

Komentarze

 • Moim zdaniem to literówka na stronie i właściwie ZMNIEJSZONO ten próg między W10M a W10 do 7 cali.

  • Asdf

   Jak literówka to by już zdąrzyli zmienić, bo pisze o tym cały świat, więc nie bardzo.

   • Zostaję przy swoim zdaniu. Cała ta strona wymagań MS dla Windows 10 roi się od błędów i nieścisłości od dawna.

    • mozilla007

     Jaki system taka strona. Ten system to nieścisłośc i jeden wielki błąd.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona