Ważne

Nowe Lumie z W10M już wkrótce będzie można wybudzić podwójnym tapnięciem

Już po krótkim kontakcie z funkcją Double Tap To Wake Up większość użytkowników nie wyobraża sobie bez niej życia w kontekście korzystania ze smartfona. Jednak nowe Lumie z Windows 10 “wykastrowano” z niej, co spotkało się z niebyt przychylnymi opiniami, skierowanymi w stronę Microsoftu. Ten jednak postanowił odpowiedzieć na zarzuty i zapowiedział przywrócenie możliwości wybudzania urządzenia podwójnym tapnięciem.

Funkcja ta była dostępna na smartfonach, pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1. Nie wiedzieć więc czemu, “zniknęła” wraz z pojawieniem się Windows 10 Mobile. Ale – co ciekawe – użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje urządzenia do nowej wersji “okienek” wciąż powinni mieć możliwość z niej korzystać. Takiej szansy nie mają jednak ci, którzy kupili Lumię z preinstalowanym W10M.

Jak wspomniałem wcześniej, wiele osób “żaliło” się z tego powodu. Build o numerze 14295.1000 wprowadził opcję wygaszania ekranu podwójnym tapnięciem, ale – nie wiedzieć czemu – nie ma już odwrotnej możliwości (tj. wybudzania wyświetlacza takim samym gestem). Microsoft odpowiedział więc, że jest świadomy tego braku i już pracuje nad dodaniem Double Tap To Wake Up, ale tylko – co nieco zaskakujące – dla smartfonów, które wspierają tę funkcję.

Microsoft Windows 10 Mobile Double Tap To Wake Up Lumia

W tym momencie pojawia się pytanie, o które konkretnie chodzi. Wszakże na rynku zadebiutowały cztery modele z preinstalowanym Windows 10 Mobile: Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 550 oraz Lumia 650. Możemy mieć tylko nadzieję, że jest to zwykłe uogólnienie i możliwość wybudzania ekranu podwójnym tapnięciem zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom ww. smartfonów.

Źródło: Neowin przez MSPoweruser

Komentarze

 • Jurek

  No to jest straszna niedoróbka, że podnosi się ją do rangi jakiegoś super wydarzenia. Moja Nokia Lumia 720 to obsługuje

 • Konrad Uroda-Darłak

  “co nieco zaskakujące – dla smartfonów, które wspierają tę funkcję.” Nie bardzo rozumiem co jest zaskakującego w takowym stwierdzeniu :P

 • trymerradson

  Moja Lumia 640 lte z systemem W10M preview posiada tą,jakże pożądaną, funkcję.sic.

 • Maniak

  Po co sobie tym glowe zawracac… Dla 1% rynku:D

 • Michał

  Żart?? xD

 • Top

  Niech lepiej Microsoft wróci do starego otwartego systemu jakim byl Windows Mobile, wszystko można było na nim zrobić, eh pomarzyć można :-)

  • NobbyNobbs

   Otwarty? To był zamknięty system. Tak jak zamknięty jest Windows na PC.

 • uru28

  Było by miło gdyby WRESZCIE zabrali się za aktualizację do win 10 lumii które są wpisane (i które zapowiedzieli że dostaną) 535DS (ze sklepu a nie od operatora) w dalszym ciągu nie ma…..

  • Waldek W (valdi71)

   Popieram…do roboty M$! Lumia 640 xl DS z wolnej sprzedaży tez nie ma aktualizacji. Dramat, choc może niech lepiej dopracują 10-tki do tych modeli niż wypuszczają szans przy którym bateria slabo trzyma, itp.

 • autor chyba nie jest użytkownikiem telefonów Lumia. Windows 10 Mobile niczego nie usunął, opcja została usunięta wyłącznie dla serii x5x

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona