Smartfon Xiaomi z zakrzywionym ekranem zadebiutuje nie w tym, a na początku przyszłego roku

Na początku mówiło się, że pierwszym smartfonem z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem w portfolio Xiaomi będzie Mi Note 2. Później jednak pojawiła się pogłoska, że ekran owszem, zostanie “zagięty”, ale nie na oba, a tylko na jeden z brzegów. Jednak bez względu na to, który z ww. scenariuszy jest prawdziwy, na premierę urządzenia z tym rozwiązaniem musimy (podobno) poczekać do początku przyszłego roku (a nie do września, jak wskazywały inne przecieki).

Co ciekawe, fakt, że Xiaomi ma zamiar sięgnąć po zakrzywiony wyświetlacz, potwierdził sam CEO Lei Jun. Na tym jednak poprzestał, nie zdradzając nic na temat urządzenia w niego wyposażonego. Tutaj jednak z “pomocą” przyszedł użytkownik chińskiego serwisu społecznościowego Weibo, który poinformował, że smartfon zostanie otrzyma ekran OLED o przekątnej 5,7 cali produkcji LG, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 823, 6 GB RAM, podwójny aparat główny 12 Mpix lub 13 Mpix oraz metalową obudowę. Zdaniem tipstera, premiery tego modelu powinniśmy się spodziewać przed Festiwalem Wiosny, czyli chińskim Nowym Rokiem, który w 2017 roku przypada 28 stycznia.

Xiaomi smartfon zakrzywiony zagięty wyświetlacz

Jak wspomniałem wcześniej, sam CEO Lei Jun potwierdził, że Xiaomi ma zamiar wykorzystywać zakrzywione wyświetlacze. Jednak przy okazji zdradził też inne szczegóły na temat planów produktowych marki. Otóż w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się premiery Xiaomi Mi Band 2 i Xiaomi Drone oraz rozpoczęcia stosowania zagiętych ekranów, bezprzewodowego ładowania oraz funkcji dzielenia ekranu.

Xiaomi zastanawia się również nad stworzeniem własnego robota, natomiast gogle VR są w trakcie opracowywania. Lei Jun odmówił natomiast komentarza w sprawie Mi Note 2, autorskiego procesora oraz notebooka.

Warto też dodać, że CEO Xiaomi poinformował, że wziął na siebie osobistą odpowiedzialność za nadzorowanie produkcji smartfonów (zastępując Zhou Guangping, który przeszedł do działu, zajmującego się rozwojem technologii). Dzięki tej zamianie mają zmniejszyć się problemy z dostępnością urządzeń tej marki. Jest to kolejny krok, po obiecywanym zwiększeniu produkcji, aby klienci nie musieli już ustawiać się w tak długich kolejkach po upragniony smartfon Xiaomi.

Źródło: GizmoChina, GizChina, GizmoChina

Komentarze

 • Korin

  A co z redmi note 4? :f

  • Xiaomi Redmi Note 4 ma (podobno) otrzymać podwójny aparat główny, ale o zakrzywionym wyświetlaczu nie było mowy:
   http://www.tabletowo.pl/2016/05/16/xiaomi-redmi-note-4-podobno-z-podwojnym-aparatem-od-sunny-optical-technology/

   • Korin

    No tak, to miałem okazję czytać. I komentować nawet. Zastanawiam się raczej kiedy to może mieć premierę, bo nie wiem czy lepiej kupić redmi note3, czy jednak poczekać parę miesięcy na note4.

    • I†achi

     RN3 jest całkiem świeżym telefonem…

     • Korin

      Biorąc pod uwagę fakt, że nowe odsłony flagowców wychodzą co roku, to pół roku note3 na rynku nie świadczy o jego świeżości. Chyba że masz na myśli wersję ze snapdragonem, ale to jedynie jego kolejna iteracja.

     • Andrzej

      Zapewniam Cię że czekanie jest super fajne. Dziś czekasz na Note 4 jak wyjdzie Note 4 będziesz się zastanawiał lub czekał na normalną cenę i w połowie oczekiwania na Note 5 uznasz że po co kupować 4 jak zaraz 5 wychodzi i tak w kółko ;)
      POZDRAWIAM

 • Andrzej

  W tej cenie co on zadebiutuje to już będzie dawno Galaxy S7 EDGE z gwarancją 2 letnią realizowaną w kraju ;) Pozdrawiam Fanów Chińczyków

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona