Ważne

Zadebiutował Homtom HT10 z Helio X20, 4 GB RAM i skanerem tęczówki oka

Homtom to kolejny, chiński producent, który zaprezentował swojego flagowca, wyposażonego w dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20. Jeśli więc jesteście zainteresowani smartfonem z tym układem, to do wyboru macie od teraz kolejną (po Doogee F7/F7 Pro i ZOPO Speed 8) propozycję – jest nią Homtom HT10.

Przynajmniej na papierze, pod względem specyfikacji, model ten prezentuje się naprawdę rewelacyjnie: 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920), dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20 z układem graficznym Mali-T880, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Do tego jeszcze aparaty 21 Mpix/8 Mpix (tył/przód), obsługa wszystkich standardów LTE, możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych (OTG), najnowsza wersja systemu operacyjnego (Android 6.0 Marshmallow) oraz wykonana ze stopu tytanu i magnezu ramka o grubości 8,9 mm (reszta obudowy jest plastikowa).

Jednak najciekawszym elementem Homtom HT10 jest skaner tęczówki oka. Co ciekawe, smartfona pozbawiono czytnika linii papilarnych, więc to jego funkcje przejmie ww. komponent. Sensor rozpoznaje oko właściciela w mniej niż sekundę i robi to skutecznie nawet w słabszych warunkach oświetleniowych.

Na razie nie znamy ceny Homotm HT10, ale nie powinna ona przekroczyć 300 dolarów. Dla porównania, ZOPO Speed 8, który trafił już do sprzedaży, kosztuje 280 dolarów.

Źródło: Homtom

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona