Ważne

Homtom również szykuje flagowca z dziesięciordzeniowym Helio X20

Homtom to kolejny producent, który ma zamiar wzbogacić swoje portfolio o flagowca z dziesięciordzeniowym procesorem MediaTek Helio X20. Jednak model ten wyróżni się również obecnością zaawansowanego skanera tęczówki oka.

Homtom HT10 ma być pierwszym na rynku smartfonem, wyposażonym w drugą generację tego rozwiązania. Cechuje się ono o wiele szybszą reakcją oraz większą czułością, umożliwiającą sprawne działanie także w słabszych warunkach oświetleniowych czy nawet w nocy.

Homtom HT10 skaner tęczówki oka

Oprócz zaawansowanego skanera tęczówki oka, Homtom HT10 cechować się będzie „standardową”, jak na flagowiec, specyfikacją. Smartfon zostanie bowiem wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920), wspomniany już wcześniej, dziesięciorczeniowy procesor MediaTek Helio X20 z układem graficznym Mali-T880 MP4, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, aparat główny 21 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED, kamerkę 8 Mpix na przodzie, LTE, akumulator o pojemności 3200 mAh z funkcją szybkiego ładowania oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Homtom HT10 będzie więc bardzo podobny do Doogee F7 Pro czy ZOPO Speed 8. Różnice są minimalne i objawiają się w szczegółach, takich, jak wielkość wyświetlacza (w F7 Pro jest to 5,7 cala), rozdzielczość kamerki przedniej (w F7 Pro jest to 13 Mpix) czy pojemność akumulatora (Speed 8: 3500 mAh, F7 Pro: 4000 mAh).

Premiera Homtom HT10 powinna nastąpić już niedługo. Są duże szanse, że smartfon będzie dostępny oficjalnie również w Polsce. Zwłaszcza, że na naszym rynku rozpoczął niedawno działalność kolejny dystrybutor (m.in) urządzeń tej marki.

Źródło: ŚwiatAndroid

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona