Ważne

Alcatel szykuje Androidowego flagowca

W najbliższej przyszłości spodziewaliśmy się debiutu Idol 4 Pro, czyli świetnie wyposażonego high-enda z Windows 10 Mobile. Tymczasem okazuje się, że Alcatel planuje wypuścić coś równie „mocnego”, ale już z konkurencyjnym systemem operacyjnym. Informacje na temat tego urządzenia zdradziły nam dwa popularne benchmarki.

Wypuszczenie high-enda z Androidem jest (w mojej ocenie) bardzo dobrym posunięciem. Alcatel coraz śmielej „pogrywa” sobie na rynku smartfonów, dzięki czemu udaje mu się pozyskać kolejnych użytkowników. W Barcelonie, podczas MWC 2016 zaprezentował modele Idol 4 oraz Idol 4S, które są atrakcyjnymi propozycjami z wyższej średniej półki i mają spore szanse zainteresować sobą potencjalnych klientów.

W portfolio producenta brakowało mimo wszystko flagowca z prawdziwego zdarzenia. Wygląda jednak na to, że i taka propozycja wkrótce pojawi się na rynku. Według informacji, podawanych przez Geekbench oraz GFXbench, smartfon ma zostać wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 20 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie, NFC oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Powyższy zestaw parametrów spokojnie pozwoliłby Alcatelowi Idol 4 z na pewno „jakimś” dopiskiem rywalizować z dostępnymi już flagowcami. Jeśli producent poważnie myśli, aby stanąć w szranki z konkurentami na tym polu, to taka propozycja mogłaby okazać się dobrym i skutecznym orężem w niełatwym starciu. Oczywiście nigdy nie ma tutaj jednoznacznie wygranych lub przegranych, ale przy pomocy odpowiednio zaprojektowanej kampanii reklamowej, high-end Alcatela mógłby znaleźć swoje miejsce na rynku i przyczynić się do popularyzacji marki wśród klientów.

*Na grafice wyróżniającej Alcatel Idol 4S

Źródło: GFXBench, Geekbench przez @rquandt

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona