Ważne

Meizu Pro 6 z nowym procesorem? To może być nowy wariant chińskiego flagowca

Niecały miesiąc temu Meizu zaprezentowało swój nowy flagowy model, czyli Pro 6. Smartfon ten ma 5,2-calowy ekran AMOLED Full HD z 3D Touch, aparat 21 Mpix z OIS, 3GB lub 4GB RAM i 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej, a także złącze USB typu C. Wydawało by się, że smartfon idealny. Ale nie do końca. Część potencjalnych kupujących pewnie zrezygnuje widząc w specyfikacji procesor od MediaTeka. Być może ta „wada” niedługo przestanie istnieć, gdyż do sieci wyciekły zrzuty ekranu z Pro 6 wyposażonym w inny procesor.

Zaprezentowany niecały miesiąc temu (13 kwietnia) chiński flagowiec, czyli Pro 6 od Meizu, nie zaskoczył nas niczym, bo wszystko było o nim wiadomo jeszcze przed premierą. Część osób może być jednak zawiedziona, gdyż producent zastosował w nim procesor produkcji MediaTek – model X25. Po niecałych 4 tygodniach od premiery pojawiły się plotki o możliwym kolejnym wariancie smartfona Meizu. Do sieci trafił zrzut ekranu z Pro 6, ale z zupełnie innym procesorem niż prezentowano na premierze. Zamiast zapowiadanego MediaTek Helio X25 na zrzucie ekranu widać chińskiego flagowca z układem Exynos 8890.  Jest to dokładnie ten sam procesor, co w Samsungu Galaxy S7 i Galaxy S7 edge.

meizupro6_exynos8890

Jeśli plotki okażą się prawdziwe i Meizu faktycznie zamierza wypuścić taki wariant swojego flagowego modelu, to sprzedaż powinna zdecydowanie wzrosnąć. Popularność chińskich urządzeń rośnie także w Polsce, gdzie produkty Meizu czy Xiaomi nie są już postrzegane tylko jako egzotyczne, a właśnie pełnoprawne, bardzo konkurencyjne smartfony.

A co Wy myślicie na temat Meizu? Czy powinien zostać wypuszczony wariant z Exynosem?

Źródło: gizmochina via androidheadlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona