Wiko VIEW

Tizen 3.0 zostanie zaprezentowany przez Samsunga we wrześniu

Tizen to system operacyjny, kontrolujący pracę szerokiego spektrum urządzeń – od smartfony, przez smartwatche aż po telewizory. Samsung właśnie ogłosił, że we wrześniu 2016 roku zaprezentowana zostanie jego kolejna odsłona, oznaczona numerem 3.0.

Jak wszyscy doskonale kojarzą, właśnie w tym miesiącu odbywają się targi IFA w Berlinie. Najpewniej więc to na nich zobaczymy Tizena 3.0. Co ciekawe, wtedy też ma zadebiutować Gear S3. Jak nietrudno wydedukować, zapewne to właśnie on będzie pierwszym urządzeniem z najnowszą wersją tego systemu operacyjnego na pokładzie. Właściwie można uznać to za pewnik, bowiem jest to flagowy smartwatch Samsunga i na pewno producent by chciał, aby pracował on pod kontrolą Tizena 3.0.

Na razie nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat tego, co zaoferuje najnowsza odsłona Tizena. Już teraz jest on dostępny również w wersji 64-bitowej, więc spodziewać się można wsparcia dla najnowszych procesorów, opartych o architekturę ARM i x86. Tak samo sytuacja wygląda z Vulkan API czy obsługą ekranów o rozdzielczości 4K. Pojawić się za to może obsługa wielu kont użytkowników, sterowanie głosem czy rozbudowane mechanizmy ochronne przed zagrożeniami z zewnątrz.

Wersja beta Tizena 3.0 ma zostać udostępniona w lipcu. Możliwe, że trafi ona również do posiadaczy Samsunga Z1 oraz Z3. Niestety, smartfony (mimo zapowiedzi) nie są dostępne (jeszcze?) w Europie.

Źródło: Tweakers przez SamMobile

Komentarze

  • nomorelies

    Mam TV Samsunga z Tizen i o ile sam ekran jest super, to system jest tragedią, kompletnym dnem.

  • wezdern

    No dobra wydaje 3 wersję z wielkim tadaaa i co? I gówno. Nikt tego systemu nie zna. Nawet ja o nim kompletnie zapominałem na wiele miesięcy choć go noszę codziennie w moim ulubionym pomarańczowym zegarku. Tak naprawdę zna go wyłącznie garstka hindusów (na których postawił wyłącznie szajsun). A nawet oni za bardzo nie orientują się czy Android i Tizen to nie to samo…. Już wolę chińskie wariacje na temat androida. Jak szajsung chce wprowadzić ten system niech go udostępni normalnym ludziom a nie wyłącznie ciapatym.

    • Bo to ich system zapasowy, przydatny głównie do negocjacji z Google w sprawie Androida.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona