Sony Xperia X Premium otrzyma najjaśniejszy wyświetlacz na rynku

Na targach MWC 2016 Sony zaprezentowało trzy modele z serii X (Xperię X, Xperię X Performance i Xperię XA), która ma zastąpić flagową linię Z (nie będzie bowiem Xperii Z6). Na rynku ma się jednak pojawić również Xperia X Premium (jako bezpośredni następca Z5 Premium). Japończycy ponownie chcą sprawić, aby model z tym dopiskiem wyróżnił się na tle całej konkurencji.

Xperia X Premium zostanie wyposażona w 5,5-calowy ekran Whitemagic LCD o rozdzielczości Full HD (1080×1920), który umożliwi wyświetlanie treści HDR (High Dynamic Range). Ma się on charakteryzować jasnością na poziomie 1000 nitów w trybie podstawowym, ale wartość ta może “podskoczyć” w określonych warunkach nawet do 1300 nitów! Dla porównania, w Samsungu Galaxy S7 współczynnik ten wynosi maksymalnie 855 nitów, a w Xiaomi Mi 5 600 nitów.

Ekran w Xperii X Premium wyświetli ponad miliard kolorów (gdzie standardem jest około 16 milionów), a trzy podstawowe barwy (czerwony, zielony i niebieski) będą miały aż 1024 odcieni (a nie tylko 256, jak ma to miejsce w innych matrycach). Kontrast wyniesie 1:2000, a współczynnik odświeżania do 120 Hz (jak w telewizorach UHD klasy premium).

W kwestii specyfikacji technicznej Xperia X Premium ma być podobna do Xperii X Performance. Na jej wyposażeniu znajdzie się więc m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 3 GB RAM. MicroUSB zastąpi natomiast USB Typu C – dla szybszej transmisji materiałów HDR.

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia Z5 Premium

Źródło: PhoneRadar

Komentarze

  • Nie powiem, jestem ciekaw co z tego będzie.
    Ogólnie, rozróba w portfolio Sony to coś czego nie mogę pojąć, dlatego chętnie przyjrzę się bliżej poczynaniom Japończyków, tym bardziej, dlatego że kibicuje im z całego serducha :D

  • Kuba Sojka

    Sony dodawajcie więcej nowości tak jak USB typu C, hdr z telewizoruwy,truminums zywsze kolory i aż 16 milionów koloruwy,ekran x reality pro,tak jak w nowej Xperia x premium bardzo mocny jasny ekran, ustawienie jasność 100% bezpobierania energii z bateri, dogoncie samsunga,fanem waszym kibicuje wam ?, dawajcie z siebie wszystko co się data ale tak działało płynie,wydajnie,optymalnie izoptymalizowanie. Trzymam za was sony kciuki żeby wszystko udało się, cały czas byli na rynku smartfonami,

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona