Ważne

Apple udostępniło drugą betę iOS 9.3.2 i watchOS 2.2.1

Apple udostępniło właśnie drugą betę iOS 9.3.2 oraz watchOS 2.2.1. Przede wszystkim naprawiono kilka błędów oraz poprawiono ogólną wydajność, ale przy okazji przywrócono też niektóre funkcje, które wcześniej (celowo lub nie) zabrano.

Druga beta iOS 9.3.2 została udostępniona zaledwie dwa tygodnie po pierwszej i blisko miesiąc po oficjalnej prezentacji iOS 9.3. Można ją pobrać przez OTA (Over-The-Air) lub Developer Centre. Aktualizacja przede wszystkim ma naprawić występujące wcześniej błędy oraz poprawić ogólną wydajność urządzenia.

Druga beta iOS 9.3.2 przywraca również możliwość aktywowania w tym samym czasie Night Shift oraz Low Power Mode. Co ciekawe, wczesne bety iOS 9.3 również na to pozwalały, ale – nie wiedzieć czemu – Apple pozbawiło użytkowników możliwości korzystania z tej funkcji w czwartej becie iOS 9.3. Teraz już jednak ponownie można włączyć jednocześnie obie opcje.

Jeśli chodzi natomiast o drugą betę watchOS 2.2.1, to również została ona udostępniona dwa tygodnie po pierwszej oraz miesiąc po prezentacji watchOS 2.2, która to wprowadziła m.in. możliwość parowania z iPhonem więcej niż jednego Apple Watcha.

Drugą betę watchOS 2.2.1 można pobrać przez dedykowaną aplikację na iPhonie, jednak należy pamiętać, że bateria w zegarku musi wskazywać minimum 50%, a on sam musi leżeć na ładowarce oraz być w zasięgu smartfona.

Aktualizacja przede wszystkim naprawia wcześniejsze błędy oraz poprawia ogólną wydajność smartwatcha. Apple nie podało czy wprowadzono również jakieś nowe opcje lub inne usprawnienia.

Źródło: MacRumors 1, 2

Komentarze

 • Paweł

  Prawdopodobnie wszystkie zmiany zostały uzgodnione z terrorystami, bo jako firma wspierająca terrorystów to nie mogła lojalnie zrobić inaczej.

  • Tomasz G.

   taa, jasne, a wszyscy używający iphone-y to terroryści. Baran z ciebie.

   • Paweł

    Kiedy Twoi koledzy zaczną działać w Polsce w lipcu i ucierpi Twoja rodzina to dopiero stwierdzisz kto jest Baran.
    Firma skutecznie pomaga ukrywać poczynania terrorystów, dla tego terroryści chętnie używają sprzętu Apple.
    Wybaczam Tobie bo przypuszczam, że wynika to z Twojej niewiedzy.

    • Tomasz G.

     Widać że nie wiesz o co chodzi a na dodatek grozisz mojej rodzinie pisząc że coś stanie się w lipcu. Moim zdaniem powinna się tobą zainteresować odpowiednia służba bo poziom twojej niewiedzy świadczy o tym że możesz być podatny na chore sugestie islamskich ekstremistów.

     • Paweł

      Jeżeli czytasz to czytaj ze zrozumieniem.
      Oświadczam jestem przeciwko terroryzmowi w każdej formie. Wspieranie terrorystów to też terroryzm.
      Jeżeli popierałbym terrorystów to chwaliłbym Firmę Apple, że nie pomogła służbom specjalnym w rozszyfrowaniu telefonu.
      Czy to jest tak trudne do zrozumienia? Czy odpowiednia służba (medyczna) musi Tobie pomóc w zrozumieniu mojego tekstu i intencji.
      Nie rozumiesz iż terroryzm jest realny w Polsce. W Belgii też myślano inaczej.
      Należy firmie Apple wytłumaczyć, iż nie warto wspierać terrorystów.

     • Tomasz G.

      No to pojechałeś stary. Jeśli każda władza chciałaby od apple by ten pozwalał gmerać sobie w prywatnych urządzeniach to pochwaliłbyś taką firmę? W normalnym kraju po takiej akcji taka firma płaciłaby odszkodowania właścicielom urządzeń. Wystarczy zawrzeć w prawie danego kraju odpowiednie zarządzenie by takie urządzenie “legalnie” odblokować. Nie można oczekiwać by firmy działały niezgodnie z prawem chyba że jesteś wyborcą PISu to wtedy twoje oczekiwania mnie nie dziwią.

     • Paweł

      Każda władza ma prawo bronić się przed terroryzmem nawet władza która wprowadza bezprawie tak jak Pis i nie pisz bzdur.
      A firma Apple jest tak bogata iż może sobie pozwolić i lekceważy prawo tak jak Pis – to jest proste (sprawdź to).
      Chyba szkoda mojego pisania do Ciebie.
      Pozdrawiam.

     • Tomasz G.

      Kolego, nie wiesz o czym piszesz, bo w tym komkretnym przypadku który przytoczyłeś apple postępowało zgodnie z prawem a strona rządowa nakłaniała, ba nawet groziła apple by firma złamała prawo więc nie pisz więcej bzdur. Francuzi od razu wprowadzali odpowiednie zapisy prawne by zapobiec takiej sytuacji.

     • Paweł

      Wiem, że był wyrok nakazujący firmie Apple ujawnienia kodów i tego nie zrobiła.
      Zgadzam się – dzisiaj już nie będę pisał “bzdur”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona