Ważne

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge najlepszymi smartfonami w Europie i Stanach Zjednoczonych

Niektórzy zarzucają Samsungowi, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge nie różnią się zbyt wiele od – odpowiednio – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, a tym samym nie warto się na nie “przesiadać”. Choć na pewno jest w tym trochę prawdy, to nie zmienia to faktu, że Koreańczykom udało się stworzyć urządzenia, które podbiły serca nie tylko klientów, ale i redaktorów mediów zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Brytyjski Which, w rankingu najlepszych smartfonów, umieścił tegoroczne flagowce Samsunga na dwóch pierwszych miejscach, przyznając im – odpowiednio – 93 (Galaxy S7) i 92 (Galaxy S7 Edge) punkty. Co ciekawe, pierwszy pobił tym samym wszelkie rekordy, ponieważ w przeszłości żadnemu innemu urządzeniu nie udało się uzyskać tak wysokiego wyniku. W uzasadnieniu napisano, że:

Model ten został wybrany najlepszym smartfonem ze względu na jego cechy i funkcje, takie, jak design, możliwości fotograficzne, czas pracy na pojedynczym ładowaniu, sposobność rozszerzenia pamięci przy użyciu karty microSD oraz wodo- i kurzoodporność.

Natomiast w rekomendacji zakupowej (w obu przypadkach) znalazły się takie określenia, jak fantastyczne telefonyabsolutnie warte polecenia.

Równie zachwyceni Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge są redaktorzy francuskiego Que Choisir, hiszpańskiego OCU-Compra Maestra, belgijskiego Test Aankoop oraz holenderskiego Consumentenbond. Oni także przyznali tegorocznym flagowcom najwyższe noty w najważniejszych kategoriach, m.in. za doskonałą jakość zdjęć, możliwości fotograficzne czy użyteczność.

Nieco wcześniej również amerykańskie Consumer Reports okrzyknęło Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge “najlepszymi smartfonami na rynku”, przyznając im – odpowiednio – 79 i 80 punktów.

Źródło: Business Korea

Komentarze

 • Janek Szwykowski

  Czemu to zawsze Edge ma o ten 1pkt niżej? Trochę nie rozumiem, przecież to on jest jednak powiewem nowości ze swoim zakrzywionym ekranem, a tak to się niczym nie różnią oprócz przekątnej

  • zyxiryxi ciachmach

   moim zdanie odpowiedź jest prosta:) Edge jest “gimmickiem” Funkcjonalność krawędzi jest bliska 0 nie ma nic czego równie szybko nie można zrobić na flacie.. Co więcej niektórym wręcz przeszkadza. Przypadkowe dodykanie edga podczas trzymania, refleksy świetlne od każdego żródłą światłą nad telefonem które zmniejszają widoczność. Oglądnie filmików na edgu dla niektórych jest poprostu gorszym doświadczeniem etc… CO nie zmienia faktu że edge wygląda _fantastycznie_ i za to się właśnie płaci. Tzw “wow” effect kosztuje :)

   • rdf

    „Funkcjonalność krawędzi jest bliska 0 „ –

    ja wręcz twierdzę, że zakrzywiony ekran przeszkadza mocno w użytkowaniu tel. zmorą są też przypadkowe kliknięcia, ponieważ ułomny system nie rozpoznaje tego.

    podobny bezsens, jak krzywe ekrany TV.

    • Andrzej

     Słuchaj jak możesz porównywać zakrzywiony ekran telefonu który ma 5,5 cala do TV 55-75 cala? Masz ty pojęcie o tym oczym piszesz??
     NIE JESTEM PO TO BY CIĘ HEJTOWAĆ ale jak usiądziesz przed tv z zakrzywionym ekranem a przy płaskim różnica jest też kwestia dyskusyjna co komu odpowiada ale różnica jest na PLUS a jak masz telefon z zakrzywionym ekranem to też jest inaczej ale no nie oszukujmy się 1-2 mm zakrzywienia i co to daje poza tym że możesz widzieć kolory z boku jak masz telefon wyświetlaczem do blatu. No i wiadomo efekt WOW z boku wygląda jak by wyświetlacz wychodził z telefonu fajnie to wygląda u kogoś ale ty tego nie zauważysz bo patrzysz wprost.

 • rdf

  niezły hardware, natomiast soft dyskwalifikuje te telefony. samsung nie potrafi tego zrobić. np. przypadkowe kliknięcia (brak inteligentnego wykrywania intencji użytkownika) szczególnie w EDGE to zmora tego telefonu.
  no i sam beznadziejny android/ – szkoda, że Samsung nie może licencjonować iOS.

  • zyxiryxi ciachmach

   eeee…. a ktoś może?

   • rdf

    a gdzie tak napisałem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona