Wiko VIEW

Wirtualna rzeczywistość od Huawei – oficjalna zapowiedź

Choć wirtualna rzeczywistość to dość młody rynek, widzimy, że coraz więcej producentów jest zaangażowanych w jego rozwój. Nawet Samsung i LG mają własne rozwiązania sprzętowe w tej technologii. Dziś dołącza do nich Huawei, które zapowiada własne gogle wirtualnej rzeczywistości.

Niedawno przeprowadzaliśmy dla Was relację z konferencji Huawei w Londynie, podczas której zaprezentowano nowe smartfony P9 (pierwsze wrażenia tu) i P9 Plus. Dzisiaj, podczas podobnej imprezy w Chinach, ujawniono Huawei VR. Sprzęt jest kompatybilny z dwoma powyższymi modelami. Oznacza to, że są to jedne z pierwszych okularów VR, które będą komunikować się ze smartfonem przez USB typu C. Goglami pobawią się też posiadacze Mate 8.

huawei581

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to trzeba pamiętać, że każda z tych konstrukcji posiada ekran w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a więc nie będzie można spodziewać się takiej szczegółowości detali, jak w Gear VR, korzystających z ekranów QHD. Huawei VR mają dawać odczucie przebywania przed ekranem o przekątnej 130 cali z odległości dwóch metrów.

Gogle mają podobne zalety, co obecne już na rynku rozwiązania konkurencji – również będzie na nich można oglądać filmy w 360 stopniach i grać w gry. Tak jak w Samsungowych Gear VR, po prawej stronie hełmu mamy gładzik wraz z dodatkowymi przyciskami, których możemy użyć do nawigacji po menu. U góry znajdziemy regulację ostrości. Jest ona o tyle ważna, że nie da się korzystać z urządzenia mając założone na nos standardowe okulary – dzięki regulacji możemy ją dopasować do naszej wady wzroku. Dodatkowo optyka ma być wyposażona w specjalny filtr przeciwko nadmiernej ekspozycji naszych oczu na niebieskie światło. Przewagę nad innymi okularami VR ma zapewnić system przestrzennego dźwięku.

huawei-vr

Huawei udało się przygotować do tej pory ponad 4 tysiące (!) filmów, 40 gier, 350 zdjęć panoramicznych i 150 innych materiałów, które pozwolą na wirtualne wycieczki w egzotyczne miejsca. Cała ta zawartość ma być absolutnie darmowa.

Niestety, nie podano ceny Huawei VR. Data wprowadzenia urządzenia na rynek też nie jest jasna, jednak firma zapewnia, że będzie to w 2016 roku, najprawdopodobniej “w tym sezonie”, cokolwiek ten termin oznacza dla Chińczyków.

źródło: engadget.comandroidauthority.com

Komentarze

 • Heliox

  A LG 360 VR? One też używają USB-C do komunikacji ze smartfonem…

  • True! Poprawione, dzięki! :)

  • Anty no life :)

   I fajtycznie nie kosztuja 1999 tylko 1199, co i tak niema sensu, bo w dolarach stoja 200:D

 • techrois.blogspot.com

  Bardzo możliwe, że cena gogli Huawei będzie dość atrakcyjna. W sumie Chińska firma nas do tego już przyzwyczaiła.

 • Szymon

  Wszystko w 1080p robili, a teraz okularki…

 • neo

  A jeszcze niedawno na jednym z portali pisali, że Huawei montuje wyświetlacze FullHD, bo nie zamierza wypuszczać googli VR :-)

 • Ale Mate 8 nie ma portu USB typu C :(

 • Kewin Karlos

  Tak zawali się robotą, że nie mają czasu taczki z aktualizacjami załadować. Złośliwość, ale uzasadniona.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona