Wiko VIEW

Rozdzielczość 2560×1440 pikseli w ekranie smartfona to mało? Poznajcie BenQ F55

Pewnie pamiętacie jeszcze Sony Z5 Premium, która ostatnio trafiła w moje ręce i własnie ją dla Was testuję. Smartfon ten zaprezentowano na targach IFA, które odbyły się we wrześniu w Berlinie. Był to pierwszy, więc i jedyny na świecie smartfon z ekranem 4K. Był, bo już niedługo może nie być jedynym.

f55_fornt2

Kolejny raz strona Red Dot design awords zdradza nam informacje o nowym smartfonie. Tym razem jest to BenQ F55, który ma być prawdopodobnym następcą modelu F52. Najnowsze dziecko BenQ ma być stworzone dla ludzi, którzy lubią dzielić się materiałami wideo. Sugeruje to nawet napis pod ekranem smartfona – “VIDEO STREAMING”. Urządzenie ma mieć wyświetlacz, który ma mieć rozdzielczość… 3840 × 2160 pikseli (4K2K) i aparat z możliwością nagrywania wideo z prędkością 60 klatek na sekundę. Materiały wideo będą nagrywane w formacie XAVC, który ma ułatwiać ich przechowywanie, edytowanie i pozwalać na wydłużenie czasu nagrywania.

benq f55

Niestety serwis, który pierwszy zauważył ten telefon, czyli liliputing, nie podaj żadnych informacji na temat dostępności, daty premiery ani ceny urządzenia. Strona Red Dot także nie zdradza więcej szczegółów, więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę modelu.

Źródło: liliputing, Red Dot 21

Komentarze

 • guest

  Może wreszcie czcionki będą wystarczająco gładkie.

 • esior

  Dwa powerbanki dorzucają gratis? Bo jak się z takim prądożercą z domu ruszyć?

 • Maciej Kieruzal

  Full HD zupełnie wystarcza. Samo HD przy 5 calach również. Zaraz ktoś powie, że do VR to 1080p to stanowczo za mało, ale ile osób będzie zainteresowanych VRem? 5%, poweruserzy? Większość jednak patrzy na wydajność i czas pracy na baterii, a ekran niższej rozdzielczości to ułatwia.

  • cyc997

   Popieram sam korzystam z 1080p na 5,5 calach i szczerze porównywałem z kolegi telefonem z 720p na 5,5 calach i różnica nie jest jakaś bardzo duża.

 • Tomasz Salich

  Ok. Po co?

 • tomek

  hd jest wystarczajace a bateria lepiej trzyma , czemu nie nagrywaja w mkv jest takiej jakości jak avi a zajmuje 3 razy mniej miejsca , a sam tel benq f55 fajny oryginalny wygląd

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona