Ważne

BenQ F52 z 3GB RAM, Snapdragonem 810 i aparatem 13 Mpix

Po wyścigu na ilość rdzeni, wielkość przekątnej i rozdzielczości ekranów przyszła pora na wyścig na ilość pamięci operacyjnej RAM. Patrząc na specyfikację techniczną nowego telefonu wielu z nas z daleka omija produkty z 1GB, a na te z 2GB RAM patrzą już z przymrużeniem oka. Bo przecież teraz zaczęła panować moda na 3GB! Dostrzegła to również firma BenQ, która na MWC 2015 zamierza zaprezentować swój nowy smartfon, BenQ F52.

Tym, co rzuca się w oczy w jego ciekawych parametrach technicznych w pierwszej chwili, jest 3GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 810 (64 bit) z Adreno 430, ale i obsługa LTE Cat 9 (450 Mbps).

Pozostałe komponenty nie robią już takiego wrażenia, ale dzięki temu możemy mieć do czynienia z ciekawym sprzętem w przyzwoitej cenie. Można tak wnioskować po 5,2-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, aparacie 13 Mpix (moduł od Sony) i kamerce 8 Mpix. Oprócz tego mamy otrzymać 16GB pamięci rozszerzalnej przez slot kart microSD oraz najważniejsze moduły łączności w postaci: GPS, Bluetooth, WiFi.

BenQ F52 ma zostać zaprezentowany podczas targów MWC 2015 w Barcelonie. Wtedy też powinniśmy poznać jego cenę i datę premiery na rynku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona