Ważne

Nowy Asus Zenpad 8.0 2 na horyzoncie

Asus jest jednym z nielicznych producentów, który wciąż pozostał przy oferowaniu swoim klientom wielu tabletów z Androidem. Oczywiście mam tu na myśli, dostępną od zaledwie niecałego roku, serię Zenpad. Niedawno do FCC na certyfikację zawitał nowy model z 8-calowym ekranem, którego asem w rękawie ma być całkiem atrakcyjna cena. Z tego też powodu wiemy już, że w jego przypadku nie ma co liczyć na mocne podzespoły. Co będzie w takim razie oferował?

Asus Zenpad 8.0 drugiej generacji nosi oznaczenie kodowe Z380M. Ekran IPS ma mieć przekątną, jak też wskazuje nazwa, 8 cali i oferować przeciętną rozdzielczość 1280 x 800 – nie jest to wynik fenomenalny, ale do codziennego użytkowania w zupełności wystarczający. Na pokładzie pojawi się aparat główny 5 Mpix, kamerka 2 Mpix, a także WiFi 802.11 b/g/n.

Ważną zmianą względem poprzednika będzie zmiana architektury procesora. Zamiast x86 ujrzymy tu ARMv8 – w miejsce Intel Atoma x3-C3200 z ARM Mali 450MP4 ma pojawić się Mediatek MT8163 z ARM Mali T720MP2 520MHz. Składa się on z czterech rdzeni ARM Cortex A53 o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,3GHz. Warto wspomnieć, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje: z 1GB RAM i 8GB pamięci wbudowanej oraz z, odpowiednio, 2GB i 16GB.

Drugą zauważalną nowością będzie preinstalowany Android 6.0 Marshmallow z ZenUI. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Asus zamierza jedynie nieznacznie odświeżyć zeszłorocznego Zenpada 8.0, a nie wprowadzić do niego więcej znaczących zmian. W obliczu wymagającej konkurencji z Państwa Środka nowy model nie będzie w łatwej sytuacji. Szczególnie, że Tajwańczycy oferują znacznie lepszy tablet w tym rozmiarze, choć kosztujący trochę więcej: Zenpad S 8.0. Także on wkrótce ma doczekać się odświeżonego wariantu ze Snapdragonem 650.

*na zdjęciu tytułowym Asus Zenpad S 8.0

źródło: tabletmonkeys

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona