Ważne

BlackBerry Priv z Androidem Marshmallow na wideo

BlackBerry Priv jest jednym z najdroższych flagowców dostępnych na polskim rynku. I choć nie mam danych dotyczących poziomu jego sprzedaży, nie spodziewam się, by był wysoki – osobiście znam tylko jedną osobę, która go posiada. Mimo wszystko jednak warto śledzić informacje dotyczące aktualizacji urządzenia kanadyjskiego koncernu do najnowszej wersji systemu.

Warto bowiem pamiętać, że Priv jest pierwszym smartfonem z Androidem w ofercie BlackBerry (i być może nie ostatnim). W momencie rynkowej premiery urządzenie to pracowało pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop i tak też dotychczas zostało. Ale już niedługo.

Na temat aktualizacji BlackBerry Priv do Androida 6.0.1 Marshmallow mówi się od co najmniej kilku miesięcy. Ostatnio padło nawet stwierdzenie, że otrzyma tę wersję systemu do końca pierwszego kwartału, ale najprawdopodobniej tak nie będzie – kwartał kończy się przecież dziś.

Niemniej w sieci możemy znaleźć wideo przedstawiające BlackBerry Priv działającego pod kontrolą Androida 6.0.1. Oznacza to, że aktualizacja jest już coraz bliżej.

Choć wciąż nie wiadomo kiedy konkretnie trafi na urządzenia użytkowników końcowych. A warto pamiętać, że Marshmallow ma dwie istotne nowości, ze względu na które warto wyczekiwać aktualizacji – tryb Doze i zarządzanie uprawnieniami aplikacji.

źródło: gsmarena, crackberry

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona