Ważne

Nubia zapowiada konferencję na 29 marca. Możemy wtedy zobaczyć aż trzy nowe smartfony z serii Z11

Ostatnim, zaprezentowanym oficjalnie przez Nubię smartfonem była Nubia My Prague S. Jest to kolejna bardzo ciekawa i warta uwagi propozycja z wyższej średniej półki w portfolio tego producenta. Jednak już za tydzień, 29 marca, możemy zobaczyć następne nowości. I to podobno aż trzy!

Nubia jest jedną z ciekawszych marek na rynku, ale niestety cały czas nie jest oficjalnie obecna w Polsce. Wkrótce uczucie niezadowolenia z tego faktu może przybrać na sile, a to za sprawą prezentacji kolejnych smartfonów, które – jeśli wierzyć plotkom – zapowiadają się (jak zwykle) bardzo interesująco.

Serwis GizmoChina sugeruje, że 29 marca Nubia zaprezentuje model Z11, Z11 Mini oraz Z11 Max. Potwierdzać mają to słowa GM Nubii, Ni Fei, który powiedział, że w pierwszym kwartale tego roku światło dzienne ujrzy seria Z11 (a ten zaraz się przecież kończy). Do tej pory słyszeliśmy jednak tylko o pierwszych dwóch z wyżej wymienionych smartfonach, zaś ostatni jest dla nas całkowitą nowością. Debiutu tego pierwszego spodziewaliśmy się już nawet 18 stycznia, ale – jak wiadomo – swoją premierę miała wtedy Nubia My Prague S.

ZTE Nubia teaser konferencja 29 marca

Pewność mamy jedynie co do specyfikacji Nubii Z11 Mini, która przeszła ostatnio proces certyfikacyjny w TENAA. Przy okazji przywołam listę parametrów Nubii Z11, jednak musicie pamiętać, że w jej przypadku są to wyłącznie plotki, więc należy podejść do nich z dystansem. Co do Nubii Z11 Max – jak wspomniałem wcześniej, na jej temat nie wiemy (niestety) nic.

Nazwa modelu Nubia Z11 Nubia Z11 Mini
Wyświetlacz 5,2 cala 5 cali
Rozdzielczość ekranu QHD (1440×2560) Full HD (1080×1920)
Procesor Qualcomm Snapdragon 820 ośmiordzeniowy procesor (4 x 1,5 GHz + 4 x 1,2 GHz, czyli najpewniej Qualcomm Snapdragon z serii 6XX)
RAM 4 GB 3 GB
Pamięć wewnętrzna 128 GB 64 GB
Możliwość rozszerzenia tak, przy użyciu karty microSD tak, przy użyciu karty microSD
Aparat główny 20,7 Mpix 16 Mpix
Kamerka na przodzie 13 Mpix 8 Mpix
System operacyjny Android 6.0 Marshmallow Android 5.1.1 Lollipop

Serwis źródłowy sugeruje też, że jeśli 29 marca nie zadebiutują Nubie z serii Z11, to producent może wtedy pokazać Nubię X8. Jej specyfikacja techniczna z kolei – według najświeższych plotek – obejmuje m.in. 6-calowy wyświetlacz, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM oraz akumulator o pojemności 5120 mAh.

Jak widać, na horyzoncie jest kilka naprawdę ciekawych urządzeń. Mam nadzieję, że producent nie zawiedzie i także tym razem da nam powód (lub powody) do narzekania, że nie można po prostu iść do sklepu i kupić wybranego smartfona z jego portfolio, tylko trzeba w tym celu nieco bardziej się „nagimnastykować”.

Źródło: Nubia Mobile przez GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

  • The_Ecki

    Coraz gorzej z tymi telefonami.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona