Ważne

Galaxy S7 wcale nie jest wierną kopią Galaxy S6

Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że nowe flagowce Samsunga nie zostaną poddane diametralnej metamorfozie, a tym samym będą bardzo podobne do swoich poprzedników. Nie oznaczało to jednak zastosowania zabiegu kopiuj-wklej, bowiem (drobnych, bo drobnych, ale jednak) różnic pomiędzy obiema generacjami – mowa oczywiście cały czas o kwestii designu – można znaleźć kilka.

O bardzo obrazowe porównanie postarał się @OnLeaks. Zestawił on obok siebie poszczególne „części” zarówno Galaxy S6 i Galaxy S7, jak i ich wersji Edge. Różnice są widoczne, aczkolwiek na pewno nie są one „drastyczne”. Zobaczcie sami:

Samsung Galaxy S6 vs Samsung Galaxy S7

Zaczynając od samej góry można zauważyć:

  • większe otwory na czujniki oraz kamerkę ponad wyświetlaczem,
  • nieco inny kształt klawisza domowego – w Galaxy S7 jest on bardziej prostokątny,
  • mniej wystający obiektyw aparatu głównego,
  • zaoblenia po bokach na panelu tylnym,
  • cała bryła urządzenia jest również bardziej prostokątna.

Samsung Galaxy S6 Edge vs Samsung Galaxy S7 Edge

Tutaj mamy takie same zmiany, jak w przypadku Galaxy S6 i Galaxy S7, chociaż zdecydowanie lepiej widać różnice w wyglądzie okolic aparatu głównego. Natomiast zaoblenia na panelu tylnym są nieco „krótsze”. Jest to oczywiście spowodowane mniejszą ilością miejsca, które „zabiera” zakrzywiony ekran.

Powyższe porównanie oczywiście nie przeczy całkowicie tezie, że Galaxy S6 i Galaxy S7 oraz ich warianty Edge (abstrahując od różnicy w przekątnej wyświetlacza w tych drugich) są do siebie bardzo podobne. Teraz jednak już wiecie, co dokładnie (i gdzie) zmieniono w nowych odsłonach obu modeli.

Na koniec jeszcze kolejna porcja zdjęć obu flagowców:

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: @OnLeaks, Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona