Ważne

HP ma w planach smartfon z Windows 10 Mobile, Elite x3

W przypadku mobilnych odsłon Windowsa zdecydowanie trudno uznać, że odniosły komercyjny sukces. Smartfony z „okienkami” zdecydowanie nie należą do najpopularniejszych, a konkurenci z Androidem lub iOS uzyskują znacznie lepsze wyniki sprzedaży. Mimo to na system z Redmond zdecydowało się postawić kilka firm. Wkrótce swój telefon ma zaprezentować HP, który zapowiada się całkiem interesująco.

Jak donosi Evan Blass, szykowana nowość HP będzie nazywać się Elite x3, tymczasem producent używa jeszcze nazwy prototypowej Falcon. Nowy smartfon ma wyróżnić się topową specyfikacją, na temat której dowiedzieliśmy się nieco z poprzednich doniesień. Podobno ma zaoferować aż 5,8-calowy wyświetlacz QHD. Do kompletu ma zostać dodany czterordzeniowy Snapdragon 820 z Adreno 530, a na nasze pliki mamy otrzymać aż 64GB pamięci wbudowanej. Z uwagi na zastosowanie Windows 10 Mobile, możemy także oczekiwać wsparcia dla trybu Continuum.

Prawdopodobnie nie zabraknie również aparatów 20 i 13 Mpix. Podobno urządzenie prezentuje się na żywo całkiem nieźle, lecz nie do końca do całości pasują osłony głośników. Kolejna sprawa to wykonanie. Patrząc na samą nazwę, możemy uznać, że Elite x3 będzie zbliżony pod względem obudowy do tabletu x2, który wykonano ze stopu magnezu, a w dodatku oferuje wstrząsoodporność. Myślę, że byłby to przydatny dodatek w smartfonie.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy smartfon HP miałby trafić do sprzedaży. Być może Amerykanie uchylą nam rąbka tajemnicy na jego temat już podczas MWC 2016 w Barcelonie. Niewątpliwie Elite x3 zapowiada się na interesujący smartfon, ale nie można ukryć, że kluczowa pozostanie cena.

Bylibyście zainteresowani takim flagowym smartfon z Windowsem?

*na zdjęciu tytułowym HP Pro Slate 12

źródło: @evleaks przez Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona