Ważne

HP ma w planach smartfon z Windows 10 Mobile, Elite x3

W przypadku mobilnych odsłon Windowsa zdecydowanie trudno uznać, że odniosły komercyjny sukces. Smartfony z “okienkami” zdecydowanie nie należą do najpopularniejszych, a konkurenci z Androidem lub iOS uzyskują znacznie lepsze wyniki sprzedaży. Mimo to na system z Redmond zdecydowało się postawić kilka firm. Wkrótce swój telefon ma zaprezentować HP, który zapowiada się całkiem interesująco.

Jak donosi Evan Blass, szykowana nowość HP będzie nazywać się Elite x3, tymczasem producent używa jeszcze nazwy prototypowej Falcon. Nowy smartfon ma wyróżnić się topową specyfikacją, na temat której dowiedzieliśmy się nieco z poprzednich doniesień. Podobno ma zaoferować aż 5,8-calowy wyświetlacz QHD. Do kompletu ma zostać dodany czterordzeniowy Snapdragon 820 z Adreno 530, a na nasze pliki mamy otrzymać aż 64GB pamięci wbudowanej. Z uwagi na zastosowanie Windows 10 Mobile, możemy także oczekiwać wsparcia dla trybu Continuum.

Prawdopodobnie nie zabraknie również aparatów 20 i 13 Mpix. Podobno urządzenie prezentuje się na żywo całkiem nieźle, lecz nie do końca do całości pasują osłony głośników. Kolejna sprawa to wykonanie. Patrząc na samą nazwę, możemy uznać, że Elite x3 będzie zbliżony pod względem obudowy do tabletu x2, który wykonano ze stopu magnezu, a w dodatku oferuje wstrząsoodporność. Myślę, że byłby to przydatny dodatek w smartfonie.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy smartfon HP miałby trafić do sprzedaży. Być może Amerykanie uchylą nam rąbka tajemnicy na jego temat już podczas MWC 2016 w Barcelonie. Niewątpliwie Elite x3 zapowiada się na interesujący smartfon, ale nie można ukryć, że kluczowa pozostanie cena.

Bylibyście zainteresowani takim flagowym smartfon z Windowsem?

*na zdjęciu tytułowym HP Pro Slate 12

źródło: @evleaks przez Phone Arena

Komentarze

 • Niech się pojawi, niech tworzy konkurencję lumiom, żeby MS w końcu zaczął się naprawdę starać…

 • uru28

  Ciekawe jaka była by sprzedaż gdyby Nokia ponownie zaczęła robić sprzęt z Windowsem…
  Faktycznie jeśli M$ będzie nadal podchodził do Lumii jak do tej pory to może się okazać że inni producenci sprzętu prześcigną w sprzedaży M$.

  • Tyran1918

   Przypuszczam, że rola Google pasowałaby Microsoftowi. Tworzyliby jedynie system i kilka wzorowych modeli, a reszta producentów odpowiadałaby tak naprawdę za popularyzację poprzez swój sprzęt. Tylko czy jest na to jeszcze szansa…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona