Sony Xperia M4 Aqua nie dostanie Androida w wersji 5.1, a od razu 6.0 Marshmallow

Często wśród osób szukających smartfonów za ok. 1000 złotych myśli oscylują wokół dwóch modeli, zwłaszcza tych dostępnych u operatorów za złotówkę: Huawei P8 Lite oraz Sony Xperia M4 Aqua. Wiemy już, że pierwszy z nich niebawem dostanie aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow, bowiem aktulnie trwają już testy. A co z drugim z produktów?

Jak dobrze wiecie, Xperia M4 Aqua zadebiutowała na rynku z Androidem 5.0 Lollipop na pokładzie. W międzyczasie pojawiły się informacje, że wkrótce powinien trafić na nią Android 5.1. Okazuje się jednak, że takowej aktualizacji urządzenie to nie otrzyma, ale zdecydowanie nie jest to powód do narzekań.

Sony Xperia M4 Aqua dostanie od razu aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow.

Niestety, na ten moment nie wiadomo kiedy można się spodziewać wywyższej aktualizacji.

Recenzję Sony Xperia M4 Aqua przeczytacie pod tym adresem.

źródło: gsmarena

Komentarze

 • cyc997

  Całkiem niezła ta xperia. W porównaniu do p8 lite wypada lepiej we wszystkim poza aparatem, co dziwne sony się tu nie popisało. Oba telefony robią dobre zdjęcia jednak p8 lite minimalnie lepsze. W m4 aqua minusem jest jeszcze 8 GB pamięci – jednak to powinna rozwiązać aktualizacja do androida 6.0, wtedy będzie można zamontować kartę pamięci jako pamięć wewnętrzną.

  • nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa jak to będzie śmigać na 6.0

   • cyc997

    Też jestem ciekawy. Posiadam xperie m4 i redmi 2 note i chociaż xiaomi na lepszy ekran to jednak 5 cali odpowiada mi lepiej niż 5,5 zwłaszcza do pisania. Jednak jeśli ktoś się zastanawia nad słuchawka na snapdragonie 61x a helio x10 to zdecydowanie lepiej wypada mediatek.

   • rzeznik

    Na pewno niebo lepiej niż na 5.0, przecież ten system to bug na bugu, podobna sytuacje miałem w S5, telefon potrafił się zamyślać, zmulać, zwalniać co jakiś czas, kiedy nastała aktualizacja do 6.0 problemy znikły jak ręką odjął.

 • Agnus

  LG tymczasem zaktualizowało LG G4C do androida 6.0. wzięli się do roboty . podobno SPIRIT też ma zostać zaktualizowany

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona