Ważne

ZOPO Speed 7c z klapką baterii w kolorze… piór feniksa?

Powiedzieć, że producenci smartfonów często zaskakują, to jak nic nie powiedzieć. Lepiej użyć słowa “szokują”, dokładniej oddającego nasze odczucia w danej sytuacji. Bo jak inaczej nazwać pomysł ZOPO, które zamierza wyprodukować smartfon z klapką baterii w kolorze piór feniksa?

Każdy producent chce się wyróżnić na tle konkurencji. Sposobów na to jest bez liku, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektantów i budżet – wiadomo, w przypadku high-endów pole do popisu jest większe, nieco trudniej jest w przypadku średniopółkowców czy budżetowców. Doświadczenie jednak nauczyło nas, że zawsze znajdzie się marka, która wyjdzie przed szereg i pozytywnie zaskoczy.

Chyba większość się ze mną zgodzi, że plastik nie jest już najlepszym tworzywem do produkcji obudów. Przymknąć możemy na to oko tylko w przypadku, gdy imituje on zupełnie inny (w domyśle – droższy) materiał, jak szczotkowane aluminium czy drewno (przykłady “pierwsze z brzegu”, ale oczywiście nie jedyne).

Producenci coraz chętniej sięgają po “niestandardowe” materiały – powszechne stało się aluminium (lub inne stopy metali) oraz szkło. Motorola czy OnePlus dają jeszcze do wyboru m.in. drewno lub bambus. Do tej drugiej grupy chce dołączyć ZOPO, które dla modelu Speed 7c przygotuje cztery różne klapki baterii: bambusową, drewnianą (heban lub czarna morela) oraz w kolorze… piór feniksa.

O ile trzy pierwsze potrafię sobie wyobrazić, to ostatniej za nic w świecie. Może gdyby za inspirację posłużyło prawdziwe, nawet żyjące w przeszłości, zwierzę, to byłoby mi łatwiej. Jednak – jak wiadomo – feniks to mityczny ptak, a koncepcji jego wyglądu jest bez liku (wystarczy zapytać o to Wujka Google). Zachodzę więc w głowę, jak taka klapka baterii może się prezentować. Obawiam się jednak, że skończy się to na użyciu czerwonego i żółtego barwnika, z ewentualną “imitacją” graficzną płomieni.

Cóż, czas pokaże na ile miałem rację lub jak bardzo się myliłem. Nie ukrywam jednak, że czekam na prezentację ZOPO Speed 7c – nadzieje są duże, oby tylko nie okazały się płonne.

Źródło: Świat Android

Komentarze

 • Plastik jest najlepszym materiałem do budowy obudów. Nie zatrzymuje fal radiowych, jest giętki, nie odkształca się ani nie łamie zbyt łatwo, a dzisiejsze polimery węglowe są bardzo wytrzymałe i przyjemne w dotyku (nie zimne jak metal). Do tego w miarę dobrze przewodzi ciepło i jest odporny na temperatury, no i nie jest zbyt drogi (chociaż tani też nie).

  Retoryka Apple jednak przesiąkła wszystkie media i taka opinia jest teraz niepopularna bo Apple zabrnął w aluminium i nie potrafi się z twarzą wycofać…

  • LCD

   Dokładnie. Ludzie postrzegają teraz aluminium za materiał premium. Ale co to za materiał premium jak pakują w niego najtańsze napoje gazowane? Są różne odmiany aluminium, ale generalnie nie jest to zbyt wytrzymały materiał jeśli chodzi o upadki. Miałem laptopa z palmrestem z aluminium i po kilku latach od zamykania odprysnęły takie małe kawałki w miejscach gdzie trafiały gumki z ekranu. Ojciec miał HTC Desire Z i tam na pleckach ten materiał aż się łuszczył, a jak wygląda aluminiowy telefon po upadku na beton to wie każdy. Do tego sztywny materiał przenosi obciążenie od uderzenia na inne elementy aż trafi na taki mniej wytrzymały i jest to przeważnie ekran w telefonie.
   A co do koloru obudowy z tej wiadomości to po wpisaniu w google można zobaczyć jak wyglądają skrzydła feniksa: będzie to prawdopodobnie jakieś połączenie żółtego, czerwonego, białego: może z grafiką płonących piór czy coś.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona