Ważne

Czy model Future zapewni Ulefone spokojną przyszłość?

Na rynek wchodzi coraz więcej nowych chińskich marek, przez co walka o klienta jest jeszcze bardziej zaciekła. Każda z osobna musi się mocno postarać, aby zostać zauważoną i docenioną. Jest to możliwe wyłącznie poprzez oferowanie świetnie wyglądających i wyposażonych smartfonów – nie sztuką bowiem jest „zalać” półki sklepowe kopiami propozycji konkurencji. Użytkownicy są jednak znacznie bardziej wymagający niż jeszcze rok czy dwa lata temu, więc dla producentów jest to nie lada wyzwaniem, aby skłonić klientów do zakupu akurat tej, a nie innej pozycji.

A ci mają tak szeroki wybór, że czasem zajmuje im naprawdę dużo czasu, aby znaleźć smartfon, który w 100% spełni ich oczekiwania. Choć w pewnym stopniu może to być nieco irytujące, to w ostatecznym rozrachunku takie zjawisko jest jak najbardziej korzystne. Zwłaszcza dla klientów końcowych, ponieważ najczęściej otrzymują oni zestaw świetnych parametrów za niewygórowaną cenę, a do tego w naprawdę ładnej obudowie.

Dlaczego o tym piszę? Otóż dlatego, że czasem zarzucacie nam, że za bardzo skupiamy się na „chińczykach”. Ja jednak uważam, że żaden „markowy” producent nie jest w stanie zaoferować tak szerokiego wachlarza urządzeń, aby każdy klient znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Teraz zamówienie smartfona z Chin nie jest żadnym problemem, dlatego nie wiem skąd zarzuty, że nie należy im się tyle samo uwagi, co bardziej znanym konkurentom.

Przechodząc jednak do sedna sprawy – Ulefone zapowiedziało model o nazwie Future, który ma być jego tegorocznym flagowcem. Opublikowano nawet trochę ponad 1,5-minutowy film prezentujący prototyp smartfona. Jednak w przeciwieństwie do tego, co twierdzi producent, nie będzie on „bezramkowy” – najlepiej widać to na zdjęciu powyżej. Swoje na pewno robi szkło 2.5D pokrywające panel przedni. Sprawia ono, że ramki boczne są wręcz niezauważalne, ale „fizycznie” tam są, nawet, jeśli mają (tak „na oko”) tylko 1 mm szerokości.

W kwestii specyfikacji technicznej wiadomo tylko, że Ulefone Future zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o nieznanej jeszcze rozdzielczości (obstawiam jednak Full HD, czyli 1080×1920), ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, 4 GB pamięci operacyjnej oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow lub CyanogenMod (zapewne w zależności od tego, na jaki rynek będzie przeznaczony dany wariant). Mówi się też o zastosowaniu 21 Mpix aparatu głównego autorstwa Sony (czyżby IMX230?).

Na razie nie ujawniono jeszcze planowanej daty premiery Ulefone Future ani tym bardziej jego ceny.

Źródło: ufefone przez Świat Android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona