Ważne

Windows 10 Mobile powoli trafia na pokład Microsoft Lumia 640 LTE

Aktualizacja jest już dostępna dla modeli z polskiej dystrybucji T-Mobile

Windows 10 Mobile został już zapowiedziany kilka miesięcy temu jako bezpłatna aktualizacja dla wielu urządzeń z serii Lumia. Microsoft jednak wycofał się z wcześniejszych zapowiedzi o udostępnieniu update’u dla większości modeli przed końcem 2015 roku – przez ten czas Amerykanie dopracowywali nowe oprogramowanie. Dzięki temu użytkownicy Lumii 640 LTE z polskiej dystrybucji T-Mobile mogą już pobrać w miarę ukończone najnowsze „okienka” na swój smartfon.

Udostępnione oprogramowanie legitymuje się numerem 02177.00000.15184.36002 i oczywiście najważniejszym wyróżnikiem jest fakt, że w końcu posiadacze Lumii x40 mogą cieszyć się Windowsem 10 Mobile. Pośród istotniejszych zmian warto wspomnieć o Uniwersalnych Aplikacjach, wzbogaceniu systemu o nowe funkcje, bardziej intuicyjnym interfejsie czy też (teoretycznie) dłuższym czasie pracy.

Sama Microsoft Lumia 640 LTE to aktualnie jeden z lepszych smartfonów na rynku pod względem stosunku ceny do oferowanych możliwości. Mimo że nie kosztuje wiele, otrzymujemy bardzo dobry telefon z 5-calowym ekranem HD, Snapdragonem 400, 1GB RAM, 8GB pamięci wbudowanej, aparatami 8 i 0,9 Mpix, baterią 2500 mAh, a także pełnym wyposażeniem z zakresu łączności.

Aktualizacja będzie następowała etapami, ale warto już sprawdzić, czy ten update pojawił się na Waszej Lumii. Niewątpliwie jest to bardzo ważna informacja, ponieważ wkrótce update powinien zostać udostępniony dla większej liczby modeli w kolejnych krajach. Jestem ciekaw, kiedy Microsoft udostępni oprogramowanie dla smartfonów z oficjalnej, polskiej dystrybucji.

Zaktualizowaliście już swój telefon do Windows 10 Mobile?

źródło: T-Mobile przez MSMobile, WMPowerUser, GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona