MIUI 7.1 już jutro zostanie udostępniony dla wybranych urządzeń Xiaomi

Xiaomi to aktualnie jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Jednym z najważniejszych elementów wyróżniających ich urządzenia jest MIUI, czyli oprogramowanie oparte o Androida. W połowie sierpnia pojawiła się wersja 7, a już od 5 stycznia będziecie mogli pobrać na swoje Mi lub Redmi aktualizację do 7.1. Które modele dostaną go w pierwszej kolejności?

Warto już na wstępie zaznaczyć, że MIUI 7.1 będzie początkowo do pobrania w wersji Stable dla chińskich wariantów, a nieco później pojawi się dla globalnych buildów. Proces aktualizacji rozpocznie się już 5 stycznia, kolejny update ma się pojawić natomiast już 6 dni później. Niestety na chwilę obecną nie znamy jeszcze pełnej listy zmian. Pewne jest, że Xiaomi zadbało o dodanie do update’u “łatek” bezpieczeństwa, tak jak to też robią co miesiąc np. Samsung czy Google.

Urządzenia, dla których będzie dostępny update w pierwszej kolejności:

Nieco później aktualizacja pojawi się dla:

źródło: MIUI przez Gizmochina

Komentarze

 • Troll

  Cytat z forum xiaomi z podane źródła:
  “Devices getting MIUI 7.1 global stable build on Jan. 5, 2016 are:

  Mi 3, Mi 4, Mi Note, Mi 4i, Redmi Note 4G, Redmi 2 / Prime, Redmi 1S, Redmi Note Prime, Redmi Note 2, Redmi Note 3G, Mi Pad”

  Ta lista dotyczy wersji global(w tym polskiej), natomiast ta lista którą podaliście dotyczy wersji dla chin która nas raczej interesować nie powinna ^^

  • Maciej Szkudlarek

   Jak nie wiesz to nie pisz. Global nie ma polskiego, a nas interesuje właśnie chiński dev bo na nim oparte są Romy miuipolska.

   • Luke_l

    Ten komentarz proszę usunąć.

   • Luke_l

    W Redmi Note 3 wersja międzynarodowa ma język polski.

    • Maciej Szkudlarek

     Nie. Nie ma, nie pisz głupot.

     • Luke_l

      Nie wypisuje głupot. W pewnym znanym chińskim sklepie na g (linka nie wstawię, bo komentarz wyleci) znajdziesz w ofercie Redmi Note 3 z informacją, że przed wysyłką instalują firmware międzynarodowy, a niżej w tabelce jest wymieniony język polski.

     • Maciej Szkudlarek

      Hehe. Tylko że to rom sklejony na szybko, byle jak i nie do końca przetłumaczony, bez aktualizacji. Nie jest to żadna wersja global czy w ogóle oryginalny soft od Xiaomi. A sklep zapewne geekbuying

     • Luke_l

      Zgadza się. Myślałem że wrzucają wersje global. Dobrze wiedzieć.

     • Maciej Szkudlarek

      Gdyby wrzucali wersję global to nie byłoby polskiego

     • Luke_l

      Do RN3 nie ma jeszcze wersji global. Przynajmniej takiej nie znalazłem.

  • Winiu89

   Nas interesuje chiński build bo na nich bazuje miuipolska. Wersja global i tak nie ma polskiego.

 • Stefan P.

  Jakie zmiany przynosi/wprowadza nowa wersja MIUI?

  • DanSlenders

   Jutro powiedzą

 • 85D

  zawsze wracam do Miui, nieważne ile romów testuje, jak długo je męcze i jak bardzo niektóre mi się podobają – koniec końców wszystko kończy się na miui, jeśli mowa oczywiście o daily driver. Żadne CM, Żadne LIguidSmoothy, żadne Slimkaty, żadne PAcman Romy, i cała masa xx innych mniej popularnych i znanych customów przez które przebrnąłem w ciągu ostatnich około 150 flaszowań systemu. Przeróżne wersje, od 4.04, przez 4.1.2, przez 4.2.2 , 4.3.4, 4.4.2, 4.4.4, 5.01, 5.02, kończąc na 5.1.1. Takiego mam świra że często gęsto lubie poszukać potestować coś nowego, znaleść swój ideał jeśli chodzi o androida. Na niektórych romach siedze dobe, na niektórych po kilka tygodni. i po tym całym xx miesięcznym czasie spędzonym na monotonnym już niekiedy ślęczeniu przy konfiguracji ustawieniach romu, kernelu, i innych głupot, dochodze do wniosku że jeśli na dany model telefonu jest MIUI- to szkoda życia żeby bawić się w coś innego.Nie ma i nie było lepszej nakładki na Andka.

  Mamy tam wszystko co najlepsze w pozostałych romach, uzbrojone a najpotrzebniejsze rzeczy których od dawna nie było nigdzie indziej, i dopiero teraz wchodzą o dziwo do czystego robocika.

  To są jaja jak berety, ludzie się podniecają że w androidzie 5 czy 6 jest możliwość konfiguracji powiadomień, tudzież obszerny tryb prywatności w którym mamy możliwość kontroli nad tym co dana aplikacja może od nas wyciągnąć a co jej zabronimy.

  Dobre sobie, w Miui jest to od x lat. od JellyBean.

  To tylko wierzchołek góry lodowej. kolejny przykład- czysta ale jakże przydatna głupotka, wbudowany reminder do nieodebranych połączeń czy smsów, tzn że sms dzwoni/wibruje nie tylko jeden raz, ale x razy w x odstępach czasu, zależy jak sobie zdefinijemy dzięki czemu nigdy nie przegapimy ważnej wiadomości czy faktu że ktoś do nas dzwonił. Czy taka drobnostka jak już wbudowana opcja blokowania dostępu do wybranych aplikacji. Czy choćby tryb gościa który uruchomiony ukrywa wszystkie smsy i spis połączeń itd.. takich udogodnień jest bez liku, i to od dawna. Tutaj nie trzeba nowych wersji andka żeby mieć system operacyjny z prawdziwego zdarzenia, tutaj poprostu trzeba umiejętnie ugotować zjadliwy rom który ma w sobie wszystko co jest potrzebne. Szukać latać doinstalowywać setki aplikacji po to żeby zmienić jeden szczegół w systemie, da się oczywiście, ale uwierzcie to brzydnie. a Miui poprostu już to ma.

  • jasiuc56

   Popieram, z jedną korektą, to raczej już nie nakładka, ale własny system bazujący na androidzie

 • Grzegorz Alek Buczek

  Mam pytanie co wybrać Xiaomi minote pro cz lg g4??

  • jasiuc56

   Xiaomi, podaję powody
   1. wykonanie
   2. lepsza bateria
   3.dżwięk Hi End
   4.oprogramowanie i aktualizacje co tydzień
   5. cena

 • jasiuc56

  Każda kolejna aktualizacja wnosi nowe funkcje , których android nie będzie miał nawet za rok :)

 • Foorio

  A co na to Acid?

 • Gregory Scarpa

  A jak później z aktualizacją jakąkolwiek?
  Dzwoniłem do MIUI i mi facet zasugerował że akualizacje jakiekolwiek na tym niby polskim sofcie robie na własne ryzyko….. Żart i że gwarancja tego już mi nie obejmie.
  Nie wiem jak się do tego ustosunkować, telefon jest naprawdę spoko ale jak mi się ma zerzygać nagle bo chciałem upate zrobic no to sorry.
  Prosił bym o rzeczową wypowiedź i Pomoc.

 • Jcn

  witam. mam miui 7.1 stable i nie mam polskiego. co robić w takim wypadku? może ktoś zna, kiedy będzie polski? dzięki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona