Ważne

Lenovo ThinkPad X1 Tablet – 12″ z podstawką, dodatkowymi modułami, pełnowymiarową klawiaturą…

Lenovo jest jedną z tych firm, które odważnie decydują się wprowadzać swoje innowacyjne rozwiązania w tabletach. Co najważniejsze – te przyjmowane są przez użytkowników z otwartymi rękami. Dokładnie taka sytuacja miała miejsce w przypadku serii Yoga Tablet, w której to mamy cylindryczną krawędź z pojemnym akumulatorem i podstawkę. W najnowszym modelu ThinkPad X1 Tablet, Lenovo postanowiło iść jeszcze o krok dalej.

W przypadku tego produktu największą rolę odgrywają dodatkowe moduły, które możemy zamontować przy dolnej krawędzi tabletu. Jest ich kilka, ale najważniejszy jest fakt, że każdy z nich wprowadza dodatkową funkcjonalność do urządzenia. Jeden jest zewnętrzną baterią, dzięki której czas pracy wydłuża się o pięć godzin (z 10 do 15 godzin), drugi ma pikoprojektor i HDMI, a trzeci – aparat wykorzystujący technologię Intel RealSense. Będą one sprzedawane w cenach wynoszących, odpowiednio: 149, 279 i 149 dolarów.

lenovo_thinkpad_x1_tablet_2

Jeśli chodzi o parametry techniczne ThinkPad X1 Tablet, oferuje on system Windows 10, wyświetlacz o przekątnej 12″ i rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli, procesor Intel Core M, do 16GB RAM i maks. 1TB pamięci. Ponadto, został wyposażony również w USB-C, USB 3.0, miniDisplayPort, WiFi, Bluetooth i LTE. Czyli wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po nowym przedstawicieli serii ThinkPad.

Całość przedstawia się interesująco jeszcze bardziej, gdy spojrzymy na tylną obudowę modelu, gdzie umieszczono nóżkę, pozwalającą postawić tablet.

lenovo_thinkpad_x1_tablet_3

Sprzedaż Lenovo ThinkPad X1 Tablet ma się rozpocząć w lutym, a cena ma startować z poziomu 899 dolarów. Nie jest jasne czy zawiera już klawiaturę czy będzie ją trzeba dokupić osobno (tak jak moduły czy aktywny rysik, który wyceniono na 49 dolarów).

Poniżej możecie zobaczyć ThinkPad X1 Tablet na wideo:

źródło: theverge, notebookitalia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona