Ważne

Alcatel OneTouch CareTime – ciekawy zegarek dla dzieci z GPS

„Monika! Mam dla ciebie świetny gadżet!” – pomyślałam, gdy tylko zobaczyłam pierwsze informacje na temat zegarka dla dzieci od Alcatel OneTouch. Monika to moja przyjaciółka, której niedawno urodziła się przecudna córeczka. Już wcześniej zapowiadała mi, że jak będę gdzieś widziała bransoletkę/zegarek, który można wykorzystać w celu „śledzenia” dziecka, to żebym dała jej znać (do wykorzystania w przyszłości, nie „na teraz”, kiedy młoda jeszcze nawet nie raczkuje ;)). Oczywiście takie gadżety już istnieją i nie są niczym nowym, aczkolwiek z zegarkiem z GPS, 2G i możliwością dzwonienia spotykam się pierwszy raz.

CareTime to nic innego, jak plastikowy zegarek, który wygląda jak zabawka, choć nią wcale nie jest – jest od niej dużo bardziej funkcjonalny. Przede wszystkim ustala lokalizację dziecka dzięki GPS, którą można zobaczyć z poziomu aplikacji mobilnej – zarówno na Androida, jak i iOS. Jest to istotne zwłaszcza z punktu widzenia funkcji umożliwiającej automatyczne wysyłanie informacji do rodzica, gdy dziecko opuści wyznaczoną „strefę bezpieczeństwa” (np. znajdzie się poza obszarem osiedla, drogi ze szkoły do domu, etc.). Zegarek jest odporny na zachlapania i kurz, a jego bateria ma pozwalać na ok. 4 dni działania.

Ponadto, zegarek wyposażony jest w GSM, mikrofon i głośnik, dzięki czemu można przeprowadzać rozmowy głosowe. Ale nie ze wszystkimi. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka, może ono odbierać rozmowy przychodzące wyłącznie od 10 zdefiniowanych wcześniej kontaktów oraz wykonywać połączenia do 5 zapisanych numerów. Może także odbierać SMS-y.

CareTime przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-9 lat. Na półki sklepowe, również w Europie, trafi w kwietniu. Niestety, cena nie została ujawniona.

Nie ukrywam, że mi osobiście tego typu gadżety się podobają. Ale piszę to z punktu widzenia osoby, która dzieci jeszcze nie ma i opiekuje się jedynie cudzymi. Jestem bardzo ciekawa jak Wy do nich pochodzicie? A może korzystacie z podobnych rozwiązań?

alcatel-onetouch-caretime-04

źródło: Alcatel OneTouch

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Lenovo Vibe S1 Lite - smartfon ze średniej półki dla miłośników selfie

Urządzenie ma kosztować 189 dolarów i być dostępne w sprzedaży już wkrótce

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona