Ważne

Samsung Galaxy Note 5 także z 128 GB pamięci wbudowanej

Niestety tylko w Korei Południowej

Szczerze podziwiam cierpliwość niektórych z Was, że wciąż czekacie, aż Samsung Galaxy Note 5 zawita oficjalnie do Polski. Ja na Waszym miejscu już dawno bym zrezygnował z jego zakupu i, choćby w geście protestu czy wyrażenia swojego niezadowolenia, sięgnął po propozycję konkurencji. Zwłaszcza, że Koreańczycy po raz kolejny dają wyraźnie do zrozumienia, że mają Polaków w głębokim poważaniu.

Dla mnie osobiście przestało już być śmieszne, że Samsung Galaxy Note 5 nie doczekał się jeszcze oficjalnej premiery w naszym kraju. Zwłaszcza, że od dwóch miesięcy jest już dostępny na Ukrainie, co sugerowało, że “przekroczy granicę” niedługo później. Tak się jednak nie stało i jeśli wierzyć plotkom, Koreańczycy każą na to poczekać do “początku przyszłego roku”. Naprawdę zachodzę w głowę, co stoi u podstaw takiego postępowania i czym sobie Polacy zasłużyli na takie traktowanie. Jeśli bowiem producent myśli, że Galaxy S6 Edge Plus “załatwił sprawę”, to jest w wielkim błędzie.

Rozgoryczenie jest tym większe, jeśli przyjrzeć się, jak Samsung rozpieszcza swoich rodaków. Najpierw Galaxy Note 5 pojawił się na jego rodzimej ziemi w dwóch nowych wersjach kolorystycznych: Silver Titanium oraz Pink Gold. Teraz tamtejsi użytkownicy dostali do wyboru również wariant z 128 GB pamięci wbudowanej, który nie jest (i wątpliwe, że będzie) dostępny na żadnym innym rynku. Żeby Was “dobić” napiszę jeszcze, że pojawił się w dwóch, najpopularniejszych (tak wywnioskował producent) kolorach: ww. Silver Titanium oraz Gold Platinum i na dodatek w promocyjnej cenie, wynoszącej 999900 koreańskich wonów (około 3350 złotych).

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to pozostają one takie same, jak w bazowym Galaxy Note 5. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: jaką popularnością będzie cieszył się ten smartfon, gdy trafi w końcu do Polski. Do premiery jego następcy zostanie wtedy bowiem już tylko pół roku. Chyba, że scenariusz się powtórzy i znowu Samsung każe sobie na niego poczekać kilka miesięcy.

Źródło: Samsung

Komentarze

 • niconozomu

  Ja tak właśnie uczyniłem i jestem aktualnie szczęśliwym posiadaczem Sony Z5 Premium ;) Samsung sam jest sobie winny, że stracił klienta.

 • Michaelxdd

  Są lepsze telefony niż Note 5, ale też Samsung sam sobie strzela w kolano nie oferując go w Polsce.

 • wes

  Zrezygnowałem z Samsunga w tym roku . Byłem z tą firmą “związany” wieloma urządzeniami od 2007 roku. Są już dzisiaj ciekawsze propozycje a “pompowanie” Samsunga na polskim rynku, staje się nużące. Pozdrawiam

 • Ja tam nie czekam, po prostu kupiłem S6 Edge+ i jestem mega zadowolony :)

  • Edgar

   Dokładnie też tak postanowiłem uczynić.

   • I jak wrażenia? Ja po Note4 odczuwam przesiadke jak z rowera na motocykl :)

    • Edgar

     Miałem wszystkie Note i teraz czekałem na 5 ale jak pomacałem S6 Edge to już wiedziałem że kupię S6 Edge Plus i nie żałuję ;) W końcu to oficjalnie najulubieńszy telefon szefowej tabletowo.pl ;) Jak dla mnie rakieta nie motocykl :)

 • smarxus

  Używam Note 4, więc nie wiem o jakiej konkurencji mówimy. Tutaj duży ekran nie stanowi żadnej konkurencji, tylko rysik i reszta z nim związana :)

 • Polak

  Byłem na początku grudnia w Abu Dabi i tam wersja 128GB leżała sobie w sklepie lotniskowym i kosztowała 999 USD. A więc nie tylko Korea…

  • olo

   4 koła…. dziękuję

 • Baltazar

  Samsunga nie kupować! Note 5 wyczajnie olać!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona