Ważne

ZOPO prezentuje Color S5.5 i od razu zapowiada, że smartfon otrzyma aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow

ZOPO w październiku przedstawiło swoje plany (odnośnie nowych smartfonów) na pierwszych osiem miesięcy 2016 roku. Dzięki temu wiedzieliśmy, jakich premier możemy się spodziewać w tym czasie. Producent jednak zaskoczył i już teraz zaprezentował model Color S5.5, którego debiut przewidziany był dopiero na styczeń.

Świetną informacją na temat tego urządzenia jest ta, mówiąca o planowanej aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow (aktualnie pracuje ono pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop). Tym samym Color S5.5 dołączy do pięciu innych smartfonów ZOPO, którym również obiecano nową wersję systemu. Chociaż nie podano dokładnej daty jej udostępnienia, to cieszy fakt, że chińscy producenci zaczęli przykładać większą uwagę do zapewnienia dłuższego wsparcia dla swoich produktów.

Aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow dla Color S5.5 nie jest wcale taka oczywista, z uwagi, że nie należy on do najlepiej wyposażonych smartfonów w portfolio ZOPO (a o takich najczęściej najszybciej się „zapomina”). Model ten wyposażono bowiem w 5,5-calowy wyświetlacz LTPS o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735, układ graficzny Mali-T720 i 1 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast 8 GB pamięci wewnętrznej, ale z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB.

Na liście parametrów technicznych znalazł się także aparat główny o matrycy 8 Mpix (OmniVision OV8858) z pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerka 2 Mpix (OmniVision OV2680) na przodzie, moduł LTE, dual SIM oraz akumulator o pojemności 3000 mAh.

ZOPO Color S5.5 ma wymiary 153,8×77,1×9,0 mm i waży 167 gramów. Na rynku dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych: różowym (Fuchsia Pink), zielonym (Sea Green), niebieskim (Cobra Blue), białym (Arctic White) oraz szarym (Onyx Grey).

Źródło: Świat Android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona