Ważne

Google Pixel C trafił do sprzedaży, ale Polska musi jeszcze trochę na niego poczekać

Google zaprezentowało tablet Pixel C i dedykowaną do niego klawiaturę na wrześniowej konferencji, razem z Androidem 6.0 Marshmallow oraz Nexusem 5X i Nexusem 6P. Smartfony trafiły już do sprzedaży, teraz przyszedł czas na ostatnie z nowych urządzeń.

Google Pixel C jest już (a raczej w końcu) dostępny w Google Store w 14 krajach: Australii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Niestety na tej liście zabrakło Polski. Z uwagi, że Google Store jeszcze nie jest u nas dostępny, jesteśmy zmuszeni poczekać, aż Pixel C pojawi się w ofercie naszych rodzimych sklepów z elektroniką.

Tablet dostępny jest w dwóch wariantach: z 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej za – odpowiednio – 499 i 599 dolarów. Do niego można też dokupić dedykowaną klawiaturę za 149 dolarów, która zamieni urządzenie w nieco okrojoną hybrydę (ponieważ brakuje na przykład touchpada). Gdy Pixel C trafi do Polski należy się spodziewać, że jego cena będzie (standardowo) wyższa niż w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych. Powstrzymam się jednak od prognozowania, gdyż na finalny koszt urządzenia wpływa wiele czynników i trudno jest przewidzieć, ile zażyczą sobie za niego poszczególni dystrybutorzy. Najprawdopodobniej jednak cena za tańszy wariant rozpocznie się minimum od 2000-2200 złotych.

Jeśli jesteście zainteresowani Google Pixel C, to warto przypomnieć jego specyfikację techniczną: obejmuje ona 10,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560×1800 pikseli (ppi = 308), procesor NVIDIA Tegra X1, 3 GB RAM, USB Typu C i system operacyjny Android 6.0 Marshmallow z zapewnionym wsparciem (także w kwestii comiesięcznych aktualizacji z zakresu bezpieczeństwa) od producenta.

Źródło: Google Store

Komentarze

 • Metek

  Ludzie kto to kupi..?

  • Apollon_v.X

   Też to chciałem napisać

   • Mlody

    Chyba za duzo chetnych nie bedzie. Najwiekszy problem – cena

    • RA

     Cena jest problemem w krajach trzeciego swiata jak Polska. Co to za wydatek dla amerykanina czy zachodniego europejczyka?

 • Piotr Itubski

  Czy ma LTE?

 • adex

  Nie ma też slotu na kartę pamięci… dziękuje, postoje. Gdyby jeszcze wersja 64 GB kosztowała 349 – 399$ może bym pomyslał nad zakupem.

 • k

  Mija rok i Polska nadal musi czekać. W “rodzimych sklepach z elektroniką” też brak.

 • Szejk

  Już jest 2017 rok i dalej go nie widać to już lepiej za 2000 zl kupić se Huawei M3 gold bo jest bardzo podobnym lub Nvidia Tegra K1 ktory malo kosztuje a jest bardzo dobry

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona