Gionee P5W – kolorowy i ładny, lecz trochę słaby smartfon

Dla fanów kolorów pojawiła się właśnie kolejna gratka – Gionee P5W, którego wygląd zdecydowanie może się spodobać licznej klienteli. Jeśli chodzi natomiast o specyfikację… cóż, ona już tak nie zachwyca.

Naprawdę trudno znaleźć smartfon, który zadowoli użytkownika pod każdym względem. Najczęściej trzeba podejmować decyzję, co jest ważniejsze – design czy tzw. bebechy. O ile w przypadku najdroższych urządzeń obie te kwestie da się dużo łatwiej pogodzić, to gdy chodzi o najtańsze propozycje – nadal zwykle klient musi wybrać albo jedno, albo drugie.

Oczywiście również w niższych półkach (ze wskazaniem przede wszystkim na tę budżetową) da się zauważyć pozytywną zmianę. Producenci bowiem zaczynają używać coraz lepszych materiałów i przykładają więcej uwagi do ogólnego (lepszego) wyglądu swoich produktów. Jednak gdy w grę wchodzi smartfon z segmentu „tych najtańszych”, to pewne kompromisy są nieuniknione. Tak było w przypadku ZOPO Color E1, tak jest i z Gionee P5W.

Ogólny design (tego ostatniego, bo o nim tu mowa) zdecydowanie może się podobać. Minimalistyczna forma, bez zbędnych „udziwnień”, a do tego nasycone i przyjemne dla oka kolory sprawiają, że smartfon chwilami nawet wygląda jak trochę drożsi i lepiej wyposażeni konkurenci.

Jednak gdy przyjrzymy się specyfikacji technicznej Gionee P5W od razu widać, że mamy do czynienia z propozycją dla „niewymagających”. Użyto tu czterordzeniowego procesora MediaTek MT6735, który wspiera 1 GB RAM. Do dyspozycji są również dwa aparaty: 5 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED na tyle oraz 2 Mpix do selfie i wideorozmów na przodzie. Pracą smartfona zarządza system operacyjny Android 5.1 Lollipop, a zasila go akumulator o pojemności 2000 mAh. Niestety, zabrakło modułu LTE.

Na szczęście Gionee P5W ma też kilka hardware’owych zalet, a wśród nich: 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz dual SIM.

Jeśli natomiast chodzi o wymiary smartfona, to wynoszą one 143,3x72x8,9 mm, natomiast waga 153 gramy. Jeszcze nie wiadomo, kiedy Gionee P5W trafi do sprzedaży oraz jaka będzie jego cena.

Źródło: fonearena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona