Windows 10 Mobile zostanie udostępniony dla Xiaomi Mi 4 już jutro

Beta testy Windows 10 Mobile w ramach programu Windows Insider dla posiadaczy Xiaomi Mi 4 rozpoczęły się kilkanaście tygodni temu. Teraz już wiadomo, że od jutra wszyscy użytkownicy tego modelu będą mogli pobrać najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Microsoftu w wersji na urządzenia mobilne.

O tym, że wkrótce to nastąpi, informowaliśmy Was kilka dni temu. Wtedy jednak nie podano konkretnej daty, a jedynie określenie “w przyszłym tygodniu”. Jak widać, tak się nie stało, więc można było zacząć podejrzewać, że – jak to często bywa – może odwlec się to w tzw. nieskończoność.

Na szczęście sam producent podał oficjalną informację, że finalna wersja Windows 10 Mobile zostanie udostępniona wszystkim chętnym już jutro, czyli 3 grudnia. Jestem bardzo ciekawy ile osób zdecyduje się zainstalować OS Microsoftu na swoim urządzeniu.

Należy pamiętać, że specyfikację Xiaomi Mi 4, który zadebiutował na rynku ponad rok temu (w lipcu 2014 roku) nadal można uznać za świetną i z pewnością pozwoli ona na płynne i szybkie działanie Windows 10 Mobile. Szczerze przyznam, że gdybym tylko posiadał ten smartfon, chętnie skorzystałbym z możliwości przetestowania najnowszej odsłony OS-a Microsoftu, która dostępna jest obecnie tylko na kilku urządzeniach.

Źródło: Windows Central

Komentarze

 • Jestem ciekawy jak potoczy się współpraca i czy w przyszłości będę mógł zainstalować okienka na Mi4c

 • Foorio

  No to niezla lipa. Winda na Xiaomi. Po co komu te kafle? Przeciez MIUI jest genialne! Podejrzewam, ze to wina walki patentowej. Xiaomi chce wejsc do Europy i Ameryki ale ma na pienku z Apple. Jezeli telefony nie budza juz kontrowersji, to Miui przypomina nieco IOS. Pewnie dlatego winda w Xiaomi…

  • Stefan P.

   Przestanie być bardzo fajnie, gdy coraz więcej aplikacji będzie żądało minimum Androida 5 do instalacji.

   • agrest

    Może jakiś przykład? Podaj chociaż jedną apkę która wymaga andka 5 i nie działa na miui.

    • Stefan P.

     Napisałem w przyszłości.Jeżeli w przypadku Mi4 można pogodzić się z brakiem aktualizacji, bo nie ma możliwości rozszerzenia pamięci, to w przypadki Mi Pada jest to już bolesne. Przeglądając materiały prasowe, można zauważyć, że na aktualizację Androida do 6 nie ma co liczyć nawet w wypadku Note Pro. Jest fajnie – do czasu. Przez ponad rok udało się zaktualizować Androida z 4.4.2 do 4.4.4 i wprowadzić możliwość bazgrania palcem na zdjęciach.

    • Tyran1918

     Aplikacje z BB Priv można zainstalować na sprzęcie z minimum Androidem 5.1.

 • miku666

  A co wiadomo o WINDOWSIE 10 na NOKIĘ LUMIĘ 1520 ?

 • wuja

  Ja chce W10 na redmi note 2! MIUI mnie po prostu dobija! Z W10 byłby to tel idealny.

  • Krzepki Harry

   A nie da się zainstalować innego launchera, np Nova?

   • wuja

    E wiesz, to chyba o filozofię a nie nowe ikonki chodzi. W windzie jest wszystko łatwiejsze i bardziej przemyślane. No i nie zmusza mnie do trzymania wszystkiego na gmailu. W andku jest tysiąc rzeczy do ustawienia, często sprzecznych ze sobą, i ciężko nie używać gmaila.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona