Ważne
Wiko VIEW

Windows 10 Mobile dla Xiaomi Mi 4 już w przyszłym tygodniu!

Już dawno pojawiły się informacje, że Windows 10 Mobile może zostać zainstalowany na Xiaomi Mi 4. Nie był on jednak ogólnodostępny, lecz tylko dla wąskiej grupy testerów. Zmieni się to jednak już w przyszłym tygodniu.

Na portalu Weibo opublikowano zdjęcie przedstawiające Windowsa 10 Mobile na Xiaomi Mi 4. Oprócz tego pojawiła się informacja, że po długich testach system zostanie upubliczniony, żeby każdy mógł go zainstalować na swojego smartfona.

Możliwość zainstalowania systemu od Microsoftu na Xiaomi Mi 4 jest, jak dla mnie, świetnym pomysłem! Nie ukrywajmy, że smartfonów z mobilnym Windowsem jest naprawdę niewiele, więc zwolennicy tej platformy nie mają zbyt wielkiego wyboru. Z drugiej strony mając Xiaomi Mi 4 będziemy mogli porównać, który system bardziej spełnia nasze oczekiwania bez konieczności zakupu kolejnego urządzenia.

Źródło: phonearena

Komentarze

 • Pique12

  I to jest moim zdaniem jeden z lepszych sposobów na spopularyzowanie sytemu MS na smartfony. Sam na chwilę obecna nie kupię telefonu z tym systemem, ale gdybym miał możliwość zainstalowanie go jako alternatywny system w telefonie nawet bym się nie zastanawiał.

 • Pawel

  Zainstalowałem W10 na swojej Lumii 735 i mnie bardzo rozczarował. Szkoda :(

  • Pique12

   Znajomy zainstalował 10 na swoim laptopie – z tego co widzę jak na 7 nie było problemów, chodził szybko i cicho – na 10 cały czas miele dyskiem, a użycie procesora skacze od 5 do 80… Na 7 użycie procka może nawet do 0 spaść, a w 10 poniżej 5 ani razu.

   • Pawel

    Mi na komputerze z 10 korzystało się świetnie (dopóki się nie zepsuł po 8 miesiącach od nowości gładzik i usb) więc na mobilny czekałem Z niecierpliwością. Ale niestety nie jest nawet dobry :( Tryb jednoręczny jest wręcz śmieszny. I te Hamburger Menu po lewej na orze na telefonie osoby potwierdzonej się nie sprawdza :( A ustawienia myślałem że zrobią fajne a to tylko kalka Z pełnej 10 :(

 • Ciekawe czy mój Mi4c się doczeka też, mam nadzieję że tak.

 • miku666

  JA mam 10 na lapku aktualizowałem go z 8.1 i chwale sobie mam jakiegoś LENOVO mam też nokie lumie 1520 i osobiście czekam na 10 a do pory przed zakupem Noki miałem wszystkie telefony z androidem znudził mi się robocik i przeskoczyłem na WINDOWS PHONE

 • Foorio

  Grupke fanatykow ktorzy zainstaluje winde na telefonie Xiaomi mozna policzyc na palcach jednej reki. Telefon Xiaomi kupuje sie z 3 powodow: 1. Cena/jakosc, 2. Miui, MiBand. Miui to niemalze odrebny, najlepszy i najbardziej dopracowany system oparty na Androidzie, dajacy jednak nieograniczona kontrole nad telefonem. Poza tym poki co, MiBand raczej nie polubi Windowsa:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona