Jeśli 3999 zł za BlackBerry Priv to dla Ciebie za dużo, to co powiesz na pokrytą 24-karatowym złotem wersję za 6500 złotych?

Chociaż producenci starają się, aby ich flagowce wyglądały możliwie jak najbardziej “premium”, to dla wielu, nie bójmy się użyć tego słowa, próżnych klientów to i tak za mało. Na ich potrzeby odpowiada m.in. wietnamski Karalux, który jest w stanie pokryć prawdziwym, 24-karatowym złotem każdy smartfon.

3999 złotych to bardzo wysoka kwota, nawet jak za high-end. Propozycje konkurencji kosztują w dniu premiery średnio około 3000 złotych, więc dodatkowy tysiąc robi wyraźną różnicę. Jednak w każdym przypadku wytłumaczeniem jest doskonała specyfikacja techniczna oraz unikalny design, stworzony przy użyciu najlepszych materiałów. Tak, wiem, od każdej reguły są wyjątki, ale nie chciałbym się teraz w nie zagłębiać, ponieważ nie o tym jest ten artykuł.

Wracając do BlackBerry Priv – Karalux oferuje bardziej wymagającym klientom wersję smartfona, pokrytą w kilku miejscach 24-karatowym złotem. W porównaniu z innymi jego projektami, ta propozycja wydaje się… wyjątkowo “uboga”. Jak widać na zdjęciach, kruszcem pokryto tylko ramkę wokół wyświetlacza, klawisze po bokach urządzenia, fronty slotów na SIM i microSD, obiektyw aparatu oraz tył panelu przedniego, który pokazuje się oczom wyłącznie wtedy, gdy wysunięta jest fizyczna klawiatura QWERTY.

Poniżej możecie obejrzeć film, pokazujący tę wersję BlackBerry Priv z każdej strony, a do tego w towarzystwie innych modeli tego producenta (Passport i Q10), również pokrytych 24-karatowym złotem.

Koszt takiego BlackBerry Priv wynosi 30 milionów dongów wietnamskich. Po przeliczeniu (przy obecnym kursie i dodaniu podatku, bez cła) otrzymujemy kwotę rzędu 6575 złotych. Czy to drogo czy jeszcze do zaakceptowania – oceńcie sami.

Źródło: Karalux

Komentarze

 • Matjus Zicz

  biorę trzy!

 • maciej_ct

  co powiem NA POKRYTĄ 24-KARATOWYM ZŁOTEM WERSJĘ ZA 6500 ZŁOTYCH??
  odpowiedź prosta – wskaż kolejkę gdzie mogę się ustawić po ową wersję? biorę 10szt od razu
  #ironic

  p.s. a poważnie to śmieszne “dziennikarstwo” tzw. pytające uprawiacie

  • Andrzej

   Dokładnie, wszedłem tu specjalnie by to skrytykować!

 • Tomasz Lenartowski

  Wiem, że to szok, ale wyższa cena dalej pozostaje za wysoka ;)

 • tpiapiac

  Zdecydowanie lepsza oferta niż jakikolwiek Vertu.
  Swpją drogą, te kilka procent,coNokia zachowała sobie udziałów w Vertu przeszło na MS po sprzedaży, cyz nie? Ktoś ogarnia?

 • Andrzej

  Niesłychane A co drogi autorze powiesz na iPhone 6s za 25000zł i Ferrari za 1500000zł…

  • Na takie nawet nie patrzę ;)

   • Andrzej

    ale na tel za 7tys tak?

    • Tak drogie telefony (jakie Wymieniłeś powyżej) to jak dla mnie sztuka dla sztuki. Chyba, że nie doceniam ludzi i ktoś to naprawdę kupuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona