Ważne

Co by było, gdyby Apple zainspirowało się… BlackBerry?

Apple jako jedyne od samego początku zupełnie samodzielnie projektuje swoje urządzenia. Mam tu na myśli ich design, który jest unikalny i zawsze wymyślony przez samych Amerykanów. Inni producenci w mniejszym lub większym stopniu inspirują się wyglądem smartfonów i tabletów od Apple, a niektórzy wprost go kopiują (jak na przykład Oppo). Pomyślcie jednak, co by było, gdyby sytuacja się odwróciła i to gigant z Cupertino zaczerpnął trochę od jednego z konkurentów?

Chodzi tu konkretnie o BlackBerry i jego najnowszy w portfolio model Priv. Niemiecki serwis Curved pokusił się o stworzenie konceptu iPhone’a, oznaczonego jako 6k. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak “tradycyjny” smartfon od Apple. Po chwili jednak orientujemy się, że w smukłej obudowie skrywa się wysuwana, fizyczna klawiatura QWERTY.

Curved zaznacza, że nie jest to koncept iPhone’a 7/7 Plus, lecz iPhone’a 6 z fizyczną klawiaturą QWERTY (wysuwaną po naciśnięciu odpowiedniego przycisku) – stąd nazwa iPhone 6k. Pomimo jej zastosowania wymiary smartfona miałyby pozostać takie same, jak w oryginale. Kształt oraz ułożenie klawiszy klawiatury jest natomiast identyczne, jak wirtualnej w iOS.

Poniżej zdjęcia iPhone’a 6k, porównujące go z BlackBerry Priv. Nie wiem, jak Was, ale mnie chyba wzrok zawodzi, ponieważ są one tak realistyczne, jakby przedstawiały prawdziwy produkt. Sami zobaczcie:

Na koniec jeszcze krótkie wideo, prezentujące iPhone’a 6k z każdej strony:

Oczywiście nie ma szans, żeby powyższy koncept przełożył się na rzeczywistość. Chyba, że BlackBerry Priv odniesie spektakularny sukces i stanie się bestsellerem, sprzedawanym w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Tylko to zmusiłoby konkurencję do “zainspirowania się” nim i wypuszczania podobnych mu smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY. Oczywiście do tego nie dojdzie, nawet sami Kanadyjczycy nie są takimi optymistami i liczą na “zaledwie” 5 milionów sprzedanych sztuk rocznie i to wszystkich swoich modeli. Ale przynajmniej fajnie jest zobaczyć, co by było, gdyby to ktoś inny zaczął wyznaczać trendy w kwestii designu.

Źródło: Curved

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Jeszcze brzydszy niż normalny iPhone :s

 • Pawel Mirski

  Apple samodzielnie projektuje swoje iphone’y? Wolne żarty, IP6 ma tył skopiowany na podstawie HTC M7/8/9

  • Pawel

   Ale M9 wyszło po iP 6… ;)

   • ale M7 wyszło ponad pół roku przed ip6, a kolejne M8/M9 to po prostu rozwinięcie tej myśli designerskiej

 • tetkris

  Mi tam się wygląd iphonow nie podoba, na dodatek maja one ogromne ramki u dołu i gory

 • generau

  Blakberaki trochę za drogie żeby się szerzej przyjęły. Jeśli miałbym już mieć coś z andropauzoidem to tylko priv.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona