Ważne

Bluboo znów wyzywa konkurenta na pojedynek – tym razem porównanie wyświetlaczy Xtouch i OnePlus 2

Bluboo obrało „ciekawą” strategię, aby wypromować model Xtouch – co jakiś czas publikuje różne porównania i testy, konfrontujące ten smartfon z droższymi propozycjami konkurencji. Nie musieliśmy długo czekać na kolejne zestawienie – tym razem walka toczy się na wyświetlacze, a przeciwnikiem jest ten zastosowany w OnePlus 2.

Wbrew pozorom oba ekrany pod względem parametrów technicznych nie różnią się bardzo między sobą. Zarówno ten w Xtouch, jak i w OnePlus, ma rozdzielczość Full HD (1080×1920) i wykonany jest w technologii IPS, a kąty widzenia wynoszą maksymalnie – odpowiednio – 175 i 178 stopni. Rozbieżność dotyczy natomiast przekątnej (5 cali vs 5,5 cala) i współczynnika PPI (441 vs 401). Oba wyświetlacze pokryte są szkłem Gorilla Glass 3. generacji, z tym, że w Xtouch jest ono lekko zakrzywione (2.5 D).

Największą różnicą jest jednak cena tych dwóch urządzeń. Model od Bluboo kosztuje 179,99 dolarów, zaś ten od OnePlus 329 dolarów (w wersji z 3 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej). Pierwszy z nich jest więc o blisko połowę tańszy od drugiego. Gdyby tylko cena świadczyła o jakości smartfona, to bez żadnego porównania wygrałby OnePlus 2. Jak jest jednak w rzeczywistości? Bluboo przygotowało porównanie, zestawiając obok siebie oba modele. Poniżej możecie zobaczyć efekty.

Na początek test RGB:

Dalej porównanie wyświetlanych kolorów oraz kątów widzenia:

Ocenę pozostawiam Wam – sami subiektywnie określcie, który z wyświetlaczy Waszym zdaniem wypada lepiej w powyższym zestawieniu.

Źródło: Bluboo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona