Ważne

Zbliża się premiera 5,2-calowego ZTE C2016

Różni producenci wypuszczają od dłuższego już czasu smartfony z 5- lub 5,5-calowymi ekranami. Zdecydowanie brakuje urządzeń wyposażonych w wyświetlacze o większej/mniejszej (zależy z której strony spojrzeć) przekątnej. Taki produkt zapowiedziało już Elephone, a teraz wiemy, że podobny szykuje też ZTE.

Model oznaczony nazwą kodową C2016 zostanie wyposażony w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Zapewni ona doskonałą ostrość wyświetlanego obrazu i czcionek. Sercem smartfona będzie ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, wspierany przez 3 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 16 GB, które można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Także i w tym przypadku mamy do czynienia ze slotem hybrydowym, co stało się już standardem w chińskich urządzeniach.

Do dyspozycji użytkownika pozostają dwa aparaty o rozdzielczości 8 Mpix – zarówno na tyle, jak i przodzie. Pierwszy z nich wspiera pojedyncza dioda doświetlająca LED. Poniżej znalazł się także czytnik linii papilarnych.

ZTE C2016 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1 Lollipop. Pojemność akumulatora, który zasila smartfon, nie jest jeszcze znana. Całość natomiast zamknięta jest w metalowej obudowie o wymiarach 160×80×7,5 mm i waży 188 gramów.

Urządzenie powinno zadebiutować – jeśli sugerować się jego nazwą – w pierwszym kwartale 2016 roku. Chociaż w kwestii designu niczym specjalnym się nie wyróżnia, to pod względem parametrów technicznych nie ma się czego wstydzić. Jeśli tylko cena zostanie ustalona na rozsądnym poziomie, to zakładam, że wielu klientów chętnie weźmie go pod uwagę przy wyborze nowego smartfona.

Źródło: TENAA

Komentarze

 • Wolepp

  Jak na 5,2 cala to strasznie wielki, sporo większy niż Redmi Note 2 ;)

 • KQ
 • Dawid Nowicki

  Szkoda tylko że aparat 8Mpx a nie 13Mpx bo wtedy telefon byłby bardziej atrakcyjny ;]

  • Masz rację, ale z 8 Mpix też nie ma tragedii. Zwłaszcza, że aparat na przodzie ma taką samą rozdzielczość, podczas gdy “standardem” jest 5 Mpix.

   • Dawid Nowicki

    Ale jak chce kupić Nowy telefon a mam Spirita (8Mpx) to chciałbym by Nowy miał 13Mpx … A “selfijaków” i tak nie pstrykam. A 8 na przodzie robią się coraz częstsze ;)

    • Niestety wybór nowego smartfona wiąże się z pójściem na pewne kompromisy, nigdy nie znajdzie się swojego ideału. Najważniejsze są kryteria, jakimi się kierują klienci – dla jednych najważniejszy jest aparat, dla innych wyświetlacz czy na przykład obecność głośników stereo.
     Na szczęście wybór jest na tyle duży, że na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

     • Dawid Nowicki

      Niby tak ale jakby się kupowało nowego fona i nie robiło mega dużo zdj. to miło bybylo gościć aparat o większej matrycy ;)

     • Dlatego warto przed zakupem porównać kilka różnych propozycji i pamiętać, że większa liczba megapikseli nie zawsze przekłada się na lepszą jakość zdjęć.

     • Dawid Nowicki

      Liczyłem na taką odpowiedz. Nieszczęście w coraz większej ilości przypadków im więcej Mpx tym lepsza jakość zdj ;)

     • Tak, jak pisałem – asortyment smartfonowy jest ogromny, więc jest co porównywać i z czego wybierać. Na Tabletowo znajdziesz wiele recenzji, liczę, że i one pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona