Ważne

Zbliża się premiera 5,2-calowego ZTE C2016

Różni producenci wypuszczają od dłuższego już czasu smartfony z 5- lub 5,5-calowymi ekranami. Zdecydowanie brakuje urządzeń wyposażonych w wyświetlacze o większej/mniejszej (zależy z której strony spojrzeć) przekątnej. Taki produkt zapowiedziało już Elephone, a teraz wiemy, że podobny szykuje też ZTE.

Model oznaczony nazwą kodową C2016 zostanie wyposażony w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Zapewni ona doskonałą ostrość wyświetlanego obrazu i czcionek. Sercem smartfona będzie ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, wspierany przez 3 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 16 GB, które można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Także i w tym przypadku mamy do czynienia ze slotem hybrydowym, co stało się już standardem w chińskich urządzeniach.

Do dyspozycji użytkownika pozostają dwa aparaty o rozdzielczości 8 Mpix – zarówno na tyle, jak i przodzie. Pierwszy z nich wspiera pojedyncza dioda doświetlająca LED. Poniżej znalazł się także czytnik linii papilarnych.

ZTE C2016 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1 Lollipop. Pojemność akumulatora, który zasila smartfon, nie jest jeszcze znana. Całość natomiast zamknięta jest w metalowej obudowie o wymiarach 160×80×7,5 mm i waży 188 gramów.

Urządzenie powinno zadebiutować – jeśli sugerować się jego nazwą – w pierwszym kwartale 2016 roku. Chociaż w kwestii designu niczym specjalnym się nie wyróżnia, to pod względem parametrów technicznych nie ma się czego wstydzić. Jeśli tylko cena zostanie ustalona na rozsądnym poziomie, to zakładam, że wielu klientów chętnie weźmie go pod uwagę przy wyborze nowego smartfona.

Źródło: TENAA

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona