Ważne

Elephone szykuje nowy smartfon w obudowie z metalu i skóry

Elephone zamieściło na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcia nowego smartfona, przy okazji zapowiadając jego premierę na pierwszy kwartał przyszłego roku. Mimo że producent nie zdradził zbyt wielu informacji na temat urządzenia, to fotografie sugerują kilka rzeczy, jakich możemy się po nim spodziewać.

Przede wszystkim w tym smartfonie znajdzie się wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala. Jak na dzisiejsze standardy, gdzie królują 5- i 5,5-calowe ekrany, jest to dosyć nietypowy rozmiar. Producent jednak stwierdza, że jest on najwygodniejszy do używania, trzymania oraz noszenia. Na pewno jest w tym ziarno prawdy – gros ludzi nie ma problemu z korzystaniem z dużych ekranów, ale 5,5 cala to nawet dla nich za dużo. Z drugiej strony 5 cali to trochę za mało. Czy rzeczywiście 5,3 cala okaże się złotym środkiem i idealnym wymiarem dla takich osób?

Drugą informacją, jaką zdradziło Elephone, to fakt użycia metalu i skóry do produkcji obudowy. Efekt jest naprawdę interesujący – połączenie surowości pierwszego z materiałów i bardzo mocnego odcienia pomarańczu drugiego z nich przywodzi mi na myśl smartfony sygnowane przez Ferrari. Dodatkowe żłobienia potęgują wrażenie, jakoby klapkę wytworzono poprzez łączenie ze sobą, przy użyciu śrub i nitów, różnych rozmiarów płatów metalu.

Projektanci Elephone po raz kolejny pokazali, że potrafią stworzyć ciekawie wyglądający smartfon. Dla marki, dopiero budującej swoją pozycję na rynku bardzo ważne jest, aby dostarczać produkty, które wyróżnią się wśród konkurencji. Podejrzewam, że podobnie jak P9000, również i to urządzenie zaoferuje topową specyfikację.

Źródło: Oficjalny profil Elephone na Facebooku

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona