Ważne

Xiaomi Mi Pad 2 wylądował w Geekbench

Tablet Xiaomi Mi Pad miał swoją premierę w połowie maja 2014 roku. Wydaje się, że Chińczycy skupili się najbardziej na tworzeniu smartfonów i inteligentnych opasek, ponieważ mimo upływu blisko 1,5 roku nie doczekaliśmy się jeszcze Mi Pad 2. Jego debiut przybliżył się teraz za sprawą testu w Geekbench, co może zwiastować rychłą prezentację.

Wcześniejsze doniesienia na temat tego tabletu sugerowały m.in. obecność procesora Intel. Teraz, dzięki benchmarkowi wiemy już, że będzie to dokładnie czterodzeniowy Intel Atom X5-Z8500 o częstotliwości taktowania 2,24 GHz, wsparty przez 2 GB pamięci operacyjnej. Za działanie urządzenia odpowie system operacyjny Android 5.1, lecz być może do czasu premiery zostanie zastąpiony Androidem 6.0 Marshmallow.

W teście pojedynczego rdzenia Mi Pad 2 uzyskał 985 punktów, zaś wszystkich – 3268 punktów. Dla porównania pierwsza generacja tabletu w tym samym teście zdobyła – odpowiednio – 1023 i 3273 punktów. Różnica jest więc niewielka, ale finalny produkt powinien oferować nieco lepszą wydajność niż poprzednik.

Xiaomi Mi Pad 2

Mi Pad 2, pomimo że podczas testu pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1, może ostatecznie pojawić się z dual boot, czyli oferować dwa systemy operacyjne – Androida i Windows 10.

Nadal nic nie wiadomo o dacie debiutu tabletu. Mam nadzieję, że test w Geekbench jest dobrym znakiem i już wkrótce Mi Pad 2 pojawi się na rynku.

Źródło: Geekbench 1, 2

Komentarze

 • Jakub

  maja 2014 roku* ;)

 • loki

  Lepszą wydajność ale chyba nie układu graficznego?

 • GieKa

  Były plotki że laptop Xiaomi będzie wypuszczony z Linuksem na pokładzie. Jeśli były prawdziwe to raczej nie ma co się spodziewać Windowsa na Mi Padzie 2.

  • Kewin Karlos

   Ba, od dawna można kupić za niecałe 2 800 zł nawet z logo firmy, tylko że Xiaomi do tego nie przyznaje się. W chińskim sklepiku znalazłem też słuchawki Xiaomi ver 5, a oni jeszcze 4 nie wypuścili ;)

 • Radier

  A mogli zrobić porządny tablet na Androidzie 6.0 to skończy się na tym Windowsowym badziewiu. Na kompie ok, ale nie na tablecie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona